KrajRegion

38 osób zginęło. Przerażające dane z dróg po akcji Weekend-Wielkanoc

Dane przerażają. Podczas świątecznego weekendu na polskich drogach zginęło aż 38 osób!

 

Prowadzący siedzi w baranie. Gość niespodzianka! TOP 5 Silesia Flesz

Świąteczny, długi weekend za nami. Zakończyła się już także prowadzona od piątku na terenie województwa śląskiego akcja „Bezpieczny Weekend-Wielkanoc”. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach czuwało 2104 policjantów drogówki, wspieranych przez mundurowych innych pionów służbowych.

Policjanci akcję rozpoczęli w piątek o godzinie 6.00, a działania zakończyli dzisiaj o godzinie 6.00. Mundurowi sprawdzali stanu trzeźwości kierowców, w jaki sposób przewożeni są pasażerowie oraz eliminowali z dróg kierowców z tzw. ciężką nogą.

W czasie trwania akcji w naszym województwie doszło do 21 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 28 zostało rannych. Policjanci odnotowali również 597 kolizji drogowych oraz zatrzymali 114 kierujących, którzy jechali po pijaku.

W skali kraju dane są o wiele bardziej przerażające. W całym kraju, doszło do 281 wypadków, śmierć poniosło 38 osób, rannych zostało 308 osób. Niestety wielu kierowców wciąż decyduje się wsiąść do samochodu na „podwójnym gazie” – policjanci złapali w sumie 1450 kierujących pod wpływem alkoholu.

Do tak tragicznego bilansu w większości przypadków doprowadziła nadmierna prędkość. Tylko w ciągu czterech dni działań policjanci zatrzymali 494 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym.

 

Od początku roku takich dokumentów zatrzymano już ponad 13,6 tys. Jest to wzrost o ponad 50% w porównaniu do analogicznego okresu 2018 roku.

 

źródło: KGP, KWP Katowice, Wojciech Żegolewski (red.)
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close