RegionWiadomość dnia

Chcieli przejść zieloną granicę. Czterech Turków i organizator przerzutu zatrzymani!

Czwórka obywateli Turcji chciała przekroczyć zieloną granicę z Polską. Do celu jednak nie dotarli. Razem z organizatorem przerzutu wpadli w ręce Straży Granicznej.

 

Prowadzący siedzi w baranie. Gość niespodzianka! TOP 5 Silesia Flesz


Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce w trakcie patrolu, zauważyli osobę, która ukryta w zaroślach obserwowała pas graniczny z Ukrainą. Podejrzewano, że czeka na grupę nielegalnych imigrantów, bądź będzie usiłowała przekroczyć granicę.

Funkcjonariusze SG skontaktowali się z funkcjonariuszami z Mościskiego Oddziału Państwowej Służby Granicznej Ukrainy. Strona ukraińska zatrzymała czterech obywateli Turcji, którzy pieszo usiłowali przekroczyć granicę do Polski. Z kolei funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali podejrzaną osobę.

Okazało się, że był to przebywający legalnie w Europie obywatel Turcji, który przyznał się do organizowania przerzutu zatrzymanych na Ukrainie cudzoziemców. Mężczyzna został również zatrzymany i usłyszał zarzuty. Pozostaje do dyspozycji Prokuratury w Przemyślu.

źródło: Straż Graniczna
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close