Region

4 marca rusza kwalifikacja wojskowa w Siemianowicach Śląskich

W Siemianowicach Śląskich 4 marca rozpocznie się kwalifikacja wojskowa. Potrwa do 16 marca. W tym okresie mężczyźni podlegający kwalifikacji wojskowej i niektóre kobiety muszą stawić się przed Powiatową Komisją Lekarską w Siemianowicach Śl. przy ul. Jana Pawła II 1.

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

O mającej się rozpocząć kwalifikacji wojskowej informowały już obwieszczenia Wojewody Śląskiego , które dnia 16 stycznia br. pojawiły się w różnych punktach naszego miasta.

Do wszystkich osób objętych obowiązkiem stawienia się do kwalifikacji wojskowej zostały wysłane imienne wezwania ze wskazaniem miejsca, terminu i godziny stawiennictwa oraz dokumentów, które należy z sobą zabrać.

Przypominamy, że tegoroczna kwalifikacja dotyczy mężczyzn rocznika 2001, a więc tych, którzy w bieżącym roku kończą 19 rok życia. Wzywani do kwalifikacji będą również mężczyźni z roczników 1996-2000, którzy do tej pory z różnych powodów uniknęli tego obowiązku, osoby urodzone w latach 1999 – 2000, które zostały uznane przez komisję lekarską za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia (kategoria B) oraz kobiety urodzone w latach 1996-2001 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej (studentki bądź absolwentki szkół i uczelni medycznych, weterynaryjnych i kierunków psychologicznych).

Należy pamiętać, że choć polska armia jest zawodowa i nie ma obecnie powszechnego poboru do wojska, kwalifikacja wojskowa jest nadal obowiązkowa. Dlatego ważne jest, by zgłosili się do niej wszyscy ci, którzy otrzymali wezwanie.

Źródło: Siemianowice.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie czeka zakaz palenia węglem? Przepisy uchwały antysmogowej do zaostrzenia jeszcze w tym roku!

Śląskie: CO TU SIĘ STAŁO??? Bus zawisł nad przepaścią! ZDJĘCIA z wypadku!!!

Podwyżki dla górników w PGG stały się faktem. Porozumienie związków z zarządem podpisane

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close