AlarmRegionWiadomość dnia

4 tysiące złotych za palenie śmieciami. Jest kolejny wyrok za smog na Śląsku! [WIDEO]

Jest kolejny wyrok za smog. I to wysoki. Tym razem zapłaci go mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Musi zapłacić 4 000 zł za palenie śmieciami

 

Pierwszy był Rybnik i grzywna wysokości 500 złotych. Teraz wymierzono kolejną, większą karę. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej zapłaci grzywnę wysokości ponad 4 000 złotych za ogrzewanie domu śmieciami. Co ciekawe, przeciwko oskarżonemu toczą się trzy inne postępowania.

Wnioski do sądu w tych sprawach już w zeszłym roku skierowała straż miejska, po tym jak dąbrowianin palił w kominku starymi ramami okiennymi oraz płytami paździerzowymi. Za jedną z tych spraw grozi mu 5 000 złotych kary! Mieszkaniec od wyroku się odwołał.

Prawomocny wyrok w kolejnej sprawie zapadł na mocy uchwały antysmogowej, która weszła w życie we wrześniu. Wysokie kary mogą przyczynić się do zmiany przyzwyczajeń. Ma się to przełożyć na jakość powietrza w regionie.(A.Tabaka/P.Pyrek)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “4 tysiące złotych za palenie śmieciami. Jest kolejny wyrok za smog na Śląsku! [WIDEO]”

  1. Paleniem wegla to też są śmieci bo narażają innych na utrate zdrowia zdecydowanie powinno być zakaz palenia w piecu z węglem.Sa gazowe lub olejowe spradzone i ekologiczne.

  2. A co ma uchwała antysmogowa do palenia śmieciami? Przecież ona tego nie dotyczy, to było zabronione dużo wcześniej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close