RegionWiadomość dnia

Katowice: Abp Wiktor Skworc z mikołajkową wizytą u dzieci w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka [WIDEO]

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odwiedził małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

 

Powód 6 grudnia oczywisty, choć dziecięce marzenia odbiegają od tych standardowych. –Jakie są twoje mikołajkowe marzenia? Pobiegać… pobiegać – mówi Kacper Zych, pacjent szpitala. -Leczenie w szpitalu to jedna rzecz, a druga to wszystko to, co dzieje się wokół leczenia i wokół tego pobytu. Więc każda tego typu inicjatywa, ubarwiająca jakoś, umilająca pobyt w szpitalu, powodująca, że choć przez chwilę dzieciaki mogą się uśmiechnąć jest bardzo ważna i też pomaga w terapii – mówi Wojciech Gomułka, rzecznik GCZD.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odwiedził małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

 

Metropolita odwiedził najpierw oddział onkologii dziecięcej. Dziękował także personelowi szpitala za codzienną pracę i służbę. -Z jednej strony ta pomoc medyczna jest ogromnie ważna, ale z drugiej strony to przytulenie, takie ludzkie przytulenie, to okazanie serca, jest też bardzo, bardzo ważne i za to chciałem serdecznie podziękować – mówi abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

 

Metropolita odwiedził najpierw oddział onkologii dziecięcej. Dziękował także personelowi szpitala za codzienną pracę i służbę

 

Wizyta i prezenty mikołajkowe, które powodują uśmiech na twarzach dzieci, są także ważne dla personelu szpitala. Lekarzy i pielęgniarek. -To też wzmocnienie. Nam ono też jest potrzebne, także to nam też daje nadzieję, że to jest taki wizerunek normalnego dziecka. A nas to też wzmacnia, wiemy, że zmierzamy w dobrym kierunku, że mamy efekty – mówi dr hab. n. med. Grażyna Sobol-Milejska, kierownik oddziału.

 

Jedną z atrakcji były też wyjątkowe auta które pojawiły się przed szpitalem. A w nich cała grupa Mikołajów

 

Zamiast sań sportowe Ferrari. Jedną z atrakcji były też wyjątkowe auta które pojawiły się przed szpitalem. A w nich cała grupa Mikołajów, no i oczywiście najważniejszy element tego dnia… (Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close