KrajRegion

500 plus w formie bonu? Minister rodziny wyjaśnia

-Nie ma planów wypłacania świadczeń w ramach programu Rodzina 500 plus w formie bonu cyfrowego – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie trwają pracę nad takim rozwiązaniem.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W ten sposób minister rodziny Marlena Maląg odniosła się do informacji prasowych sugerujących zmiany w programie Rodzina 500 plus i wypłacanie świadczenia wychowawczego w formie elektronicznego bonu.

-Nie mamy takich planów. Rodziny mogą być spokojne. Świadczenie wychowawcze nadal będzie wypłacane w formie pieniężnej, a tylko w wybranych przypadkach w formie rzeczowej. Niczego w tej kwestii nie zmieniamy – mówi Marlena Maląg.

-Od początku uruchomienia programu pozostawiamy rodzinom decyzje, jak mają wydawać świadczenie wychowawcze. Podkreślamy autonomię rodzin, niczego nie narzucamy. To rodziny wiedzą najlepiej, na co przeznaczyć świadczenie, jakie potrzeby ich dzieci są najbardziej pilne – dodaje minister.

Rodzina 500 to filar finansowego wsparcia rodzin. Program został uruchomiony w kwietniu 2016 roku. Od lipca ubiegłego roku świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Do świadczenia uprawnionych jest 6,5 mln dzieci, a od początku uruchomienia programu do rodzin trafiło już ponad 114 mld złotych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
Sąd Najwyższy potwierdza ważność wyborów. Andrzej Duda prezydentem
24 zł za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków! GDDKiA daje zielone światło na podwyżki
Śląskie: Ruszyło masowe sprawdzanie maseczek w autobusach! [WIDEO]

 

źr. MRPiPS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close