RegionWiadomość dnia

6-letni Maciej Ligocki to bohater! Uratował 3-latka, który wypadł z okna!

6-letni Maciej Ligocki, który uratował w Czechowicach-Dziedzicach 3-letnie dziecko, które wyskoczyło z okna, otrzymał dziś podziękowania od wojewody śląskiego. Trzylatek chciał wyjść na dwór pobawić się ze znajomymi, ale nie mógł obudzić matki i dziadka, którzy spali kompletnie pijani.

 

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

 

– Poszedł do okna i skoczył na jeden schodek i wyskoczył. – Co ty wtedy zrobiłeś? – Złapałem go – mówi 6-letni Maciej Ligocki, który uratował 3-letniego chłopca.

Dziś dumy z syna nie kryje matka – Patrycja Ligocka. To do niej sześciolatek przyprowadził uratowane dziecko. -On to tak powiedział, że „mamusiu ja złapałem Kordiana, bo wypadł z okna”. On nie wiedział, że uratował kogoś, powiedział to jak powiedział. Powiedział „mamusiu on jest głodny, daj mu jeść i pić”. No i to było wszystko. Można powiedzieć, że myśmy nie drążyli tego tematu w tym momencie, najważniejsza była policja – mówi Patrycja Ligocka, mama Maćka.

 

6-letni Maciej Ligocki to bohater! Uratował 3-latka, który wypadł z okna!
6-letni Maciej Ligocki to bohater! Uratował 3-latka, który wypadł z okna!

Policja zatrzymała matkę 3-letniego Kordiana. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo grozi jej nawet 5 lat więzienia.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close