RegionWiadomość dnia

Katowice: „Zarabiamy gorzej, niż w dyskontach!” Pracownicy Inspektoratu Weterynarii zablokowali ulice

Pracownicy Inspektoratu Weterynarii zablokowali ulice Katowic. W godzinach szczytu wyszli na drogę, bo walczą o lepsze warunki pracy. A przede wszystkim o lepsze pieniądze.

 

 

Oburzenie i protesty. Pod Jasną Górą ma przejść Marsz Równości!

– Nasze zarobki prześcignęły już dyskonty. Ludzi, pracowników merytorycznych jest w naszej służbie coraz mniej. Nowych wakatów nie przybywa. Zresztą na te, które są, nikt nie chce przyjść, bo za te pieniądze nikt nie jest w stanie godnie żyć. To jest po prostu pensja-łajdaczka. Nie pozwala umrzeć, ale nie pozwala godnie żyć – mówi Tomasz Wysocki, PIW Gliwice.

– Walczę o podwyżkę. Pieniądze, o które walczymy, nie dotyczą tylko lekarzy weterynarii. Dotyczą także pracowników administracyjnych, kadrowych, także tego zapleczu pomocniczego jak sprzątaczki czy pracownicy gospodarczy – mówi Katarzyna Imiołek, księgowa.

 

Wynagrodzenie jest niskie i nie zmienia się od wielu lat. W większości inspekcji pracownicy mają wyższe wykształcenie. W większości dostają ok. 2,5 tys. zł brutto.

– Uposażenie pracownika, który ma badać żywność i nie tylko, bo również zwierzęta w celu zabezpieczenia życia i zdrowia ludzi. Te pensje, jak wiadomo, stoją od lat 10. – mówi Sławomir Samotij, WIW Katowice.

Pracownicy Inspektoratu Weterynarii zablokowali ulice Katowic. W godzinach szczytu wyszli na drogę, bo walczą o lepsze warunki pracy
Pracownicy Inspektoratu Weterynarii zablokowali ulice Katowic. W godzinach szczytu wyszli na drogę, bo walczą o lepsze warunki pracy

-Potrzebujemy wsparcia od społeczeństwa, ponieważ tak, jak symbolizuje moja świnka, jeśli nie będzie nas, to nie będziecie mieli zdrowego mięsa na grilla – mówi Magdalena Siejka, PIW Katowice.

Rządowa obietnica przekazania 40 mln zł na podwyżki dla nich nie została spełniona. Miało się to stać do końca pierwszego kwartału tego roku. W całej Polsce Inspekcja Weterynarii zatrudnia około 5,5 tys. osób.

autor: Łukasz Kądziołka
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close