AlarmRegionWiadomość dnia

60-letni zwyrodnialec miał zgwałcić 15-latkę. Usłyszał już zarzuty

Miał poznawać dzieci w internecie, a później zgwałcić 15-letnią dziewczynę. 60-letni zwyrodnialec, dzięki pracy śledczych z Katowic został zatrzymany w Szczecinie.

 

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Śledztwo w sprawie zboczeńca rozpoczęło się 2019 roku. 60-latek miał nawiązywać relacje z młodymi kobietami i dziewczynkami za pomocą komunikatorów internetowych. W trakcie rozmów namawiał je do spotkań. W toku śledztwa okazało się, że zboczeniec nie mieszka w Polsce, a w Wielkiej Brytanii. – Przy współpracy z polskim oficerem łącznikowym policjanci ustalili jego aktualne miejsce zamieszkania w Wielkiej Brytanii tj. miejscowość Peterborough. Za podejrzanym został wydany list gończy – informuje policja.

W grudniu 2019 roku mężczyzna przyjechał do Polski i został zatrzymany na terenie Szczecina. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów dot. zgwałcenia osoby małoletniej poniżej lat 15, dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec takiej osoby, uwodzenia osób małoletnich poniżej lat 15 z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych, a także produkowania, posiadania i przechowywania treści pornograficznych związanych z użyciem przemocy.

Sprawca dopuścił się tych przestępstw wobec małoletnich dziewczynek niemających ukończonych 15 lat, w okresie 2018 i 2019 roku na terenie województw: śląskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubelskiego. Sprawca od momentu zatrzymania przebywa w areszcie. Z popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

Źródło: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zamknięte stoki narciarskie, hotele i galerie handlowe. Sprawdź OBOSTRZENIA

Zakaz przemieszczania się w sylwestra! Rząd ogłosił nowe obostrzenia

Jaka pogoda w święta Bożego Narodzenia? IMGW zapowiada „śnieżne incydenty”

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close