KrajRegionWiadomość dnia

7. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw ruszył w Katowicach

W Katowicach rozpoczął się 7. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Kongres, który trwa w Międzynarodowym Centrum Kongresowym otworzył wicepremier Jarosław Gowin.

 

 

-Dzisiaj Śląsk to jest region najbardziej nowoczesnych technologii. To jest region mnóstwa świetnie rozwijających się firm. Należących i do znanych światowych marek, i do małych czy średnich polskich przedsiębiorców – mówił dzisiaj na otwarciu EKMiŚP Jarosław Gowin, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

W Katowicach rozpoczął się 9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

 

Polityk podkreślał, że śląskie uczelnie mają coraz większe osiągnięcia w badaniach. Te badania mogą przełożyć się nie tylko na biznes regionu, ale również całego kraju. Widać to też po targach, które towarzyszą kongresowi. -Oferta dla firm idąca w kierunku nowoczesnych rozwiązań. Idąca w kierunku pobudzania do poszukiwań, do współpracy z nauką. Biznesu do współpracy z nauką i odwrotnie – nauki z biznesem. Żeby tu się na tym odcinku pojawiało coraz więcej propozycji – mówi Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Kongres, który trwa w Międzynarodowym Centrum Kongresowym otworzył wicepremier Jarosław Gowin

Na targach pojawiło się kilkuset wystawców. Natomiast tegoroczny Kongres odbywa się pod hasłem: „Uwolnić Biznes”. Polscy i zagraniczni goście przez 3 dni wezmą udział w 97 wydarzeniach. Łącznie na Kongres zarejestrowało się około 6-u tys. osób.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close