Region

70 milionów złotych na odnawialne źródła energii! Liderem projektu są Tarnowskie Góry [WIDEO]

70 milionów złotych na odnawialne źródła energii. Umowę na taką kwotę podpisano dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. Z dofinansowania skorzysta w sumie 11 gmin województwa śląskiego.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

To są właśnie te kierunki, którymi chcemy podążać, którymi chcemy wspierać samorządy i wspierać mieszkańców. Wiemy z czym w województwie śląskim, z jaką jakością powietrza się mierzymy, a jest to idealny tak naprawdę model wypracowany już aby zmieniać i próbować zmienić nasze środowisko – mówi Wojciech Kałuża wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Liderem projektu jako największa gmina są Tarnowskie Góry. Jak podkreślają włodarze miasta projekt ma też swój wymiar edukacyjny.

My staramy się prowadzić politykę edukacyjną w tym zakresie. Tutaj bardzo wiele zaniedbań jest z kilkudziesięcioleci ostatnich. Mieszkańcy nie zdają sobie sprawy z tego, że tym co spalają w piecach muszą później oddychać. Wymiana tak wielkiej ilości źródeł ciepła no ono się rozniosło jednak szerokim echem. Zainteresowanie programem było bardzo duże, a wpłynęło to zapewne na świadomość mieszkańców – mówi Arkadiusz Czech burmistrz Tarnowskich Gór.

Beneficjentami projektu są mieszkańcy gmin, które otrzymały pieniądze. W ramach projektu u mieszkańców, którzy zostali do niego zakwalifikowani zainstalowane zostaną pompy ciepła, kotły na biomasę oraz kolektory słoneczne.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close