RegionWiadomość dnia

70 tysięcy interwencji. Śląska straż pożarna podsumowała 2019 rok [WIDEO]

Ślascy strażacy podsumowali ubiegły rok. W siedzibie Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach spotkali się przedstawiciele wszystkich jednostek z woj. śląskiego. W sumie w ubiegłym roku strażacy interweniowali prawie 70 tys. razy.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, czy śląskie jest gotowe na koronawirusa!?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Bardzo mało jest w tej grupie pożarów, nie stanowią nawet połowy całej liczby zdarzeń. Większość to są miejscowe zagrożenia. Nie brakuje też alarmów fałszywych – mówi st. bryg. Arkadiusz Biskup, zastępca Komendanta Głównego PSP.

Najwięcej pracy mieli strażacy z Częstochowy, Bielska Białej, Katowic i Gliwic. We wszystkich zdarzeniach śmierć poniosło ponad 500 osób, a ponad 7,5 tys zostało poszkodowanych.

-To jest naprawdę gigantyczna praca wykonana przez strażaków z naszego regionu, którzy uczestniczyli w każdej potrzebie mieszkańca – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Do tej pracy potrzebny jest sprzęt. W ubiegłym roku jednostki PSP dostały18 pojazdów. W tym ciężkie samochody ratownictwa technicznego. Całkowita wartość zakupionego sprzętu to ponad 19 mln zł.

W ubiegłym roku te najbardziej wymagające akcje to wybuch gazu w Szczyrku, w którym zginęło 8 osób, wybuch gazu w kamienicy w Bytomiu, w którym śmierć poniosły 3 osoby i eksplozja w Rudzie Śląskiej
W ubiegłym roku te najbardziej wymagające akcje to wybuch gazu w Szczyrku, w którym zginęło 8 osób, wybuch gazu w kamienicy w Bytomiu, w którym śmierć poniosły 3 osoby i eksplozja w Rudzie Śląskiej

-Ratownik bez sprzętu, tylko ze swoimi umiejętnościami i odwagą nie będzie skuteczny. Obecnie sprzęt jest coraz nowocześniejszy, coraz łatwiej jest nieść tę pomoc. Natomiast każda sytuacja jest inna – mówi nadbryg. Jacek Kleszczewski, Śląski Komendant Wojewódzki PSP.

W ubiegłym roku te najbardziej wymagające akcje to wybuch gazu w Szczyrku, w którym zginęło 8 osób, wybuch gazu w kamienicy w Bytomiu, w którym śmierć poniosły 3 osoby i eksplozja w Rudzie Śląskiej. W związku z tragicznym pożarem w Koszalinie, masowo kontrolowane były również lokale usługowe typu escape room.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czego Polacy szukają w Google? [LISTA POPULARNYCH HASEŁ W 2019r.]

Niesamowite! Pierwsze w historii wybudzenie ze śpiączki w Tarnowskich Górach

Wyjątkowa moneta kolekcjonerska NBP z bursztynem: 100-lecie zaślubin Polski z Bałtykiem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close