AlarmRegionWiadomość dnia

9 nowych przypadków koronawirusa i kolejni ozdrowieńcy w woj.śląskim. JAKIE MIASTA?

Niestety – mamy dziewięć kolejnych przypadków koronawirusa w woj.śląskim. Ale złe informacje mieszają się z tymi dobrymi. Szpital opuściły kolejne, wyleczone z COVID 19 osoby!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


O kolejnych 9 przypadkach koronawirusa na Śląsku poinformowało Ministerstwo Zdrowia i Sląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Próbki pobrane od dziewięciu osób okazały się dodatnie. Chodzi o mieszkańców powiatu: lublinieckiego (1), raciborskiego (1) i tarnogórskiego (1). Pięciu pacjentów przebywa z kolei w szpitalu w Bytomiu. W szpitalu w Chorzowie przebywa natomiast mieszkaniec, który był pod nadzorem służb sanitarnych w Bytomiu.

Dobrą informacją jest ta, iż ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie wyszły dwie osoby, które wyzdrowiały. To kobieta i 8-letnie dziecko z powiatu cieszyńskiego, którzy jako jedni z pierwszych w tym rejonie trafili na leczenie ponad trzy tygodnie temu. Zakazili się od osoby bliskiej, która powróciła z Niemiec. Będąc w kwarantannie, wystąpiły u nich objawy koronawirusa i ostatecznie lekarz chorób zakaźnych zdecydował o hospitalizacji. Oboje podczas leczenia czuli się dobrze, a kuracja wdrożona przez specjalistów cieszyńskiego szpitala przyniosła efekty: kolejne dwa testy pobranych próbek wykazały brak groźnego wirusa w organizmach kobiety i dziecka. Zgodnie z zaleceniami lekarzy kobieta nie powinna opuszczać domu przez kolejne 2 tygodnie, dziecko zaś ­– przez 4 tygodnie.

W naszym województwie mamy w sumie 6 osób, które wyzdrowiały. Hospitalizowane są 162 osoby, w kwarantannie przebywają 12 363 osoby, a 7 737 zostało objętych nadzorem sanitarnym.

W sumie w całej Polsce jest już 2311 przypadków, z czego 33 przypadki zakończyły się śmiercią chorych. W województwie śląskim testy na koronawirusa dały na razie pozytywny wynik 264 razy. 8 osób zmarło.

 

źródło: ŚUW/Ministerstwo Zdrowia
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

5 NOWYCH OFIAR ŚMIERTELNYCH KORONAWIRUSA! Także na Śląsku!

Terminy ślubów cywilnych odwołane przez koronawirus. Miasto: „Nie przekładajcie ich na kwiecień!”

BUNT prezydentów Śląska i Zagłębia! „Nie jesteśmy w stanie bezpiecznie przeprowadzić wyborów 10 maja!”

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “9 nowych przypadków koronawirusa i kolejni ozdrowieńcy w woj.śląskim. JAKIE MIASTA?”

  1. Boję się włączać telewizję i czytać wiadomości. Mam nadzieję, że ludzie wezmą sobie nowe restrykcje do serca i zaczną ich przestrzegać! Inaczej nigdy nie wrócimy do normalności, za którą tak wszyscy tęsknimy! Pełna mobilizacja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close