RegionWiadomość dnia

97 nowych przypadków zarażenia SARS-COV2 w JSW. Najwięcej z kopalni Budryk

Od początku epidemii COVID-19 na terenie Śląska zachorowało już 3840 górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Od wczoraj przybyło 97 nowych przypadków w JSW, a najwięcej bo aż 73 pochodzi z kopalni Budryk. Ponad połowa zakażeń w województwie śląskim pochodzi ze środowisk górniczych.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Według danych zbiorczych z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Polskiej Grupy Górniczej oraz Węglokoksu Kraj, od początku epidemii koronawirusa na Śląsku, zachorowało juz 6286 górników. JSW poinformowało o kolejnych 97 przypadkach zakażenia SARS-COV2. Najwięcej bo aż 73 pochodzi z kopalni Budryk, 19 z kopalni Jastrzębie-Bzie, 3 z kopalni Borynia oraz 2 z kopalni Pniówek. – W pozostałych kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie przybyło minionej doby osób zakażonych: w kopalni Zofiówka jest ich 1180, a w kopalni Szczygłowice – cztery. – czytamy na stronie RMF 24. 

Warto dodać, że w Polskiej Grupie Górniczej przybyły tylko 3 nowe przypadki, a łącznie koronawirusem zaraziło się 1856 osób. Sa też dobre informacje płynące od PGG – od początku wykrycia ognisk COVID-19, wyzdrowiało już 1315 pracowników kopalni. Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-COV2 pochodziło z kopalni Jankowice.

– Oprócz zakładów PGG i JSW od początku epidemii zakażonych zostało także 590 górników z należącej do Węglokoksu bytomskiej kopalni Bobrek. Obecnie koronawirusa ma tam 31 osób (w tym dziewięciu pracowników firm współpracujących z kopalnią); w niedzielę za chore uznawano tam 33 osoby. Wyzdrowiało łącznie 559 górników. Żaden z pracowników nie przebywa na kwarantannie. – informuje RMF 24. 

17 czerwca br. JSW poinformowało o starcie kampanii pt. „STOP HEJTOWI! Nie oczerniaj górnika!”. Głównym celem kampanii jest zmiana postawy społeczeństwa wobec mieszkańców Górnego Śląska, a dokładniej górników. W akcji biorą udział przedstawiciele kultury, sportu filmu czy telewizji. Ponad połowę potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na Śląsku, odnotowano u pracowników kopalni JSW, PGG i WK. Łącznie w Polsce na COVID-19 zachorowało już  ponad 32 tys. osób.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bytom i Piekary zalane po burzach! Śląskie miasta liczą straty po nawałnicach [WIDEO]

Częstochowa: Zrozpaczeni pracownicy zrobili pogrzeb PKS-u! Mówią, że to wina PiS-u [WIDEO]

Kibice wracają na stadiony śląskich klubów! Nareszcie! Ale czekają ich obostrzenia [WIDEO]

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close