RegionWiadomość dnia

Rybnik: Opiekunka ze żłobka ma koronawirusa. Rodzice i dzieci na kwarantannie

Kolejna zła wiadomość z województwa śląskiego. Jedna z opiekunek ze żłobka Wesoła Rybka w Rybniku ma pozytywny wynik na obecność SARS-COV2 w organizmie. Wszystkie osoby, które z kobietą miały styczność, w tym rodzice i dzieci z grupy, którą zajmowała się opiekunka przebywają na obowiązkowej kwarantannie.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Niestety jedno zakażenie koronawirusem w danej grupie skutkuje masowa izolacja i nie inaczej jest w przypadku pozytywnego wyniku na obecność SARS-COV2 u jednej z opiekunek z rybnickiego żłobka Wesoła Rybka. Wszystkie osoby, które miały styczność z zakażoną kobietą w tym: opiekunki i ich rodziny, rodzice oraz dzieci z grupy, którymi zajmowała się kobieta przebywają na obowiązkowej kwarantannie i będą poddani testom na koronawirusa. – W sobotę 20.06.2020 r. badania potwierdziły, że opiekunka żłobka Wesoła Rybka jest zakażona. Kobieta poinformowała, że jej córka wcześniej miała wykazywać objawy skłaniające ją do podjęcia działań polegających na kontakcie z przychodnią, a następnie szpitalem w Raciborzumówi na łamach rybnik.com.pl Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy magistratu w Rybniku. Aleksandra Barłyga, która jest dyrektorem Zespołu Żłobków miejskich w Rybniku, mówiła również o tym, że monitorowała wszystkie procedury bezpieczeństwa, które według GIS jej placówki miały wdrożyć w związku z pandemią by dzieci i ich rodzice byli bezpieczni. – Procedury miały swoje zastosowanie w placówce. Monitorowałam prace związane z codzienną dezynfekcją i oświadczam, że były realizowane z wielką starannością i dokładnością – komentowała Aleksandra Bałdyga na łamach rybnik.com.pl. 

21 czerwca na wniosek Sanepidu żłobek przy ul. Orzepowickiej odkażono, a grupę, w której pracowała kobieta zamknięto. Po odkażeniu placówki zapadła decyzja, by żłobek ponownie otworzyć dla dzieci z pozostałych grup i według wstępnych informacji juz 7 rodziców zadeklarowało przyprowadzenie swoich pociech w najbliższym czasie do Wesołej Rybki.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bytom i Piekary zalane po burzach! Śląskie miasta liczą straty po nawałnicach [WIDEO]

Częstochowa: Zrozpaczeni pracownicy zrobili pogrzeb PKS-u! Mówią, że to wina PiS-u [WIDEO]

Kibice wracają na stadiony śląskich klubów! Nareszcie! Ale czekają ich obostrzenia [WIDEO]

źródło: rybnik.com.pl

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close