AlarmRegionWiadomość dnia

Afera w Świętochłowicach! Była sekretarz Urzędu Miejskiego ścigana listem gończym!

Była sekretarz w Urzędzie Miasta Eva Guildis (dawniej Ewa Jakubowska) poszukiwana listem gończym. Kobieta była bliską współpracownicą poprzedniego prezydenta Świętochłowic – Dawida Kostempskiego. Poszukiwana jest za niszczenie, ukrywanie dokumentów, którymi nie miała prawa wyłącznie rozporządzać.

 

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Mogę potwierdzić, że prowadzone są czynności poszukiwawcze na podstawie listu gończego wydanego przez prokuraturę rejonową w Chorzowie dotyczącą właśnie poszukiwań tej kobiety. Tak jak wspomniałem 55-letnia mieszkanka Wojkowic jest poszukiwana m.in. za przestępstwa z artykułu 231 i 276. Apeluję do wszystkich osób, które miały kontakt z tą osobą bądź posiadają wiedzę gdzie ona aktualnie może przebywać, gdzie się ukrywa, o przekazanie takich informacji bądź to będzińskiej policji bądź najbliższej jednostce policji w kraju – mówi kom. Paweł Łotocki, KPP w Będzinie.

 

Od poszukiwanej odcina się świętochłowicki Urząd Miasta. Tłumaczy, że wydarzenia miały miejsce do 2018, jeszcze przed zaprzysiężeniem nowego prezydenta.

-Ta pani to faktycznie były sekretarz miasta Świętochłowice, natomiast sytuacja jest o tyle specyficzna, że to pracownik, z którym tak naprawdę nowy prezydent nie miał ani razu styczności w związku z tym, że pani przebywała od połowy listopada na zwolnieniu lekarskim, następnie po dosyć długotrwałym zwolnieniu lekarskim była nieobecna w pracy i była to nieobecność nieusprawiedliwiona. W związku z tą nieobecnością pani została zwolniona z końcem lipca ubiegłego rokumówi Katarzyna Tomczyk, UM Świętochłowice .

Raport pokontrolny Regionalnej Izby Obrachunkowej, który ukazał się na początku zeszłego roku wykazał szereg uchybień, do których doszło podczas pracy Ewy Jakubowskiej, m.in. w sprawie finansowania podróży służbowej Dawida Kostempskiego do Cannes w 2017 roku. Zagubiona została faktura za pobyt w hotelu, a należność uregulowana z rachunku bankowego miasta.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kilkaset tysięcy złotych za gołębia? Takie okazy pojawiły się na Targach Gołębi Pocztowych w Sosnowcu

Katowice: Wiemy, na co mieszkańcy chcą wydać milion złotych

Sosnowiec: Szymon Hołownia rozpoczął prekampanię przed wyborami prezydenckimi

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close