AlarmRegionWiadomość dnia

Akcja w Zofiówce zakończona. Województwo Śląskie w żałobie

Dzisiaj, 16.05, zakończyła się akcja ratownicza w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Wojewoda Jarosław Wieczorek apeluje, by na znak żałoby po tragicznie zmarłych górnikach, nie organizować imprez artystycznych i rozrywkowych.

W związku z wypadkiem, do jakiego doszło 5 maja br. w jastrzębskiej kopalni „Zofiówka” wojewoda Jarosław Wieczorek apeluje, by na znak żałoby po tragicznie zmarłych górnikach, nie organizować imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa śląskiego w dniu 17 maja 2018 roku. Wszystkim organom administracji rządowej działającym w Śląskiem wojewoda Wieczorek poleca opuścić jutro flagi państwowe do połowy masztu.

Żałoba trwa już w JSW i Jastrzębiu-Zdroju.

Tragedia w Zofiówce: JSW i miasto Jastrzębie-Zdrój ogłosiły żałobę. Będzie trwała 7 dni

5 maja br. doszło do silnego wstrząsu w kopalni „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju. Tego dnia udało się uratować dwóch pracowników, dzień później odnaleziono ciała dwóch kolejnych, którzy stracili życie pod ziemią. Do dwóch następnych śmiertelnych ofiar udało się dotrzeć dopiero w sobotę i niedzielę, po tygodniu prowadzonej w ekstremalnych warunkach podziemnej akcji. Dzisiaj (16 maja), w jedenastej dobie akcji, ratownicy odnaleźli ciało ostatniego z poszukiwanych górników.

Akcja w kopalni Zofiówka. Ratownicy odnaleźli ciało ostatniego z poszukiwanych górników

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close