KrajRegionWiadomość dnia

ALARMY POGODOWE dla całej Polski! Upał, burze z gradem, deszcz i porywisty wiatr!

Cała Polska na pomarańczowo! We wszystkich województwach obowiązują nie tylko alerty pogodowe, ostrzegające przed upałami, przekraczającymi 30 stopni Celsjusza, ale także alarmy burzowe. Burze mogą przynieść nie tylko deszcz i porywisty wiatr, ale także grad!

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Temperatura w cieniu sięgająca nawet 33 stopni Celsjusza – IMGW wydało ostrzeżenia pogodowe przed upałem dla całej Polsce na dziś i na wtorek. Ale upały to nie jedyne nasze zmartwienie. Obowiązują bowiem alerty przed gwałtownymi burzami z gradem.

Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, miejscami burze mogą być bardzo gwałtowne. Bu8rze to oczywiście pokłosie upałów, sięgających 33-34 stopni. Przed upałem ostrzegają alerty trzeciego, najwyższego stopnia. Ale w związku z napływającym nieco chłodniejszym powietrzem – spodziewane w najbliższych godzinach są także gwałtowne burze.

Na razie alarmy ostrzegające przed burzami obowiązują na południu i zachodzie Polski – od województw lubuskiego, wielkopolskiego, przez dolnośląskie i opolskie.

Synoptycy ostrzegają, że burze mogą przynieść obfite opady deszczu – nawet do 50 litrów na metr kwadratowy, co lokalnie może prowadzić do podtopień i zalań. Wiatr także da znać o sobie z siłą nawet 100 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwy jest grad.

Alarmy wydane przez IMGW są ważne do wtorku, do godzin nocnych.

 

źródło: IMGW/TVN 24
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

UWAGA kierowcy! Duże zmiany w Katowicach na węźle Giszowiec już od 22 czerwca!

Strażacy walczyli z ogniem, dymem i ogromnym upałem. POTĘŻNY pożar w Chorzowie ugaszony [WIDEO]

Coraz więcej utonięć. Wyjątkowo tragiczny początek sezonu nad wodą

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close