KrajRegionŚwiat

Sklep, w którym nie płacisz. Kiedy Amazon Go powstanie w Polsce?

Wchodzisz do sklepu, bierzesz z półki, co chcesz i wychodzisz bez płacenia. Kiedy i czy w ogóle Amazon Go powstanie w Polsce? Na razie pierwszy sklep Amazon Go powstał w Seattle w USA.

 

To brzmi jak opowieść z przyszłości, ale właśnie w Seattle otwarto sklep, w którym można zabrać z półki to, na co ma się ochotę i wyjść bez płacenia. Oczywiście, tylko unikamy szukania karty czy gotówki. Podczas zakupów w Amazon Go technologia działa za nas.

Przy wejściu trzeba zeskanować telefon z dedykowaną aplikacją. Od tego momentu to, co wkładamy do torby, automatycznie dopisywane jest do rachunku, którym po opuszczeniu sklepu obciążana jest karta kredytowa.

Kiedy Amazon Go w Polsce ma szansę powstać? Na razie firma nie zdradza, gdzie i czy w ogóle planuje otworzyć kolejne sklepy Amazon Go. Można przypuszczać, że pierwszy sklep będzie swego rodzaju królikiem doświadczalnym. Jeśli technologia nie zawiedzie, być może powstaną kolejne takie placówki.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close