KrajRegionWiadomość dnia

Polacy będą mogli robić zakupy w każdą niedzielę i święta. Od 2020 roku

Polacy będą mogli robić zakupy w każdą niedzielę i święta. Powstaną specjalne autonomiczne sklepy, w których będziemy mogli robić zakupy bez udziału kasjera. Sieć Take&Go planuje uruchomić w Polsce ponad 20 autonomicznych placówek już w 2020 roku.

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

By korzystać ze sklepu Take&Go wystarczy pobrać dedykowaną aplikację, za pomocą której dokonamy płatności za produkty. Na produktach w autonomicznym sklepie będą specjalne etykiety RFID, które będą skanowane przy wyjściu ze sklepu.

Za 2-3 lata w Polsce może pojawić się konkurencja dla Take&Go, popularna w Stanach Zjednoczonych sieć sklepów Amazon Go. Tam system płatności jest trochę inny. W dedykowanej aplikacji pojawia się kod QR, z którego może korzystać kilka osób jednocześnie. Po przyłożeniu go do czytnika bramki się otwierają. Płatność za towary umożliwia w/w aplikacja.

Minusem tego typu sklepów jest zdecydowanie mniejszy asortyment oraz trudniejsza od tradycyjnej forma płatności za towary. Polacy szybko przyzwyczajają się jednak do serwowanych im innowacji i z nich chętnie korzystają. Przykładem może być Uber, który zwojował polski rynek.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nadciąga zima! W górach spadło sporo śniegu [ZDJĘCIA]

Martwe ryby w Jeziorze Żywieckim. Ryby giną w męczarniach z powodu braku tlenu

Ptaki opanowały miasto! Tak wyglądała wystawa kanarków w Sosnowcu [WIDEO

Mateusz Pojda

źr.: biznes.interia.pl
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close