RegionWiadomość dnia

Półnagie kobiety w Śląskiej Izbie Lekarskiej. Lekarki rozebrały się nie bez powodu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dwanaście półnagich kobiet w Śląskiej Izbie Lekarskiej. To część akcji pod nazwą ŚILne Kobiety, w której kilkanaście lekarek z całego województwa śląskiego postanowiło promować profilaktykę chorób onkologicznych. Zdjęcia zostaną użyte w kalendarzu, a jego twarzą jest Ewa Bogacka-Konik.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Super pomysł. Jeżeli pomoże to innym kobietom, ten udział, zapobiec, to jak najbardziej jest to super akcja. Dlatego, że oświata przede wszystkim. Ja zachorowałam w trakcie ciąży i wiele kobiet w ciąży nie myśli o tym, że może zachorować – mówi Ewa Bogacka-Konik, uczestniczka sesji.

Zachorować może każdy. Ewa Bogacka-Konik, mimo choroby, urodziła. Jest po mastektomii. Dziś sama stara się uświadomić kobiety, że mogą zapobiec rakowi. Podobnie uważają inne uczestniczki sesji.

– Im częściej będziemy się poddawać tym badaniom profilaktycznym, tym częściej będziemy mogli powiedzieć, że rzeczywiście nas to nie dotyczy. A nawet jeżeli w niewielkim stopniu, to wychwycony nowotwór we wczesnym etapie jest łatwo wyleczalny, nawet w oszczędzającej terapii – mówi Beata Kaźmierczak-Pilch, uczestniczka sesji.

Dwanaście półnagich kobiet w Śląskiej Izbie Lekarskiej. To część akcji pod nazwą ŚILne Kobiety, w której kilkanaście lekarek z całego województwa śląskiego postanowiło promować profilaktykę chorób onkologicznych
Dwanaście półnagich kobiet w Śląskiej Izbie Lekarskiej. To część akcji pod nazwą ŚILne Kobiety, w której kilkanaście lekarek z całego województwa śląskiego postanowiło promować profilaktykę chorób onkologicznych

Projekt spotkał się z dużym odzewem, bo do sesji zgłosiło się kilkadziesiąt kobiet.

– Nie było żadnego problemu, żeby znaleźć te 12 odważnych pań, które by chciały wziąć udział w tej sesji. Dałyśmy ogłoszenie na naszą stronę internetową, na naszego Facebooka i po kilku chwilach dosłownie miałyśmy 12 chętnych do tego projektu lekarek mówi Alicja van der Coghen, Śląska Izba Lekarska.

Kalendarz będzie można kupić na początku grudnia poprzez fundację Nu-med. Pieniądze zebrane z jego sprzedaży zostaną przeznaczone na walkę z chorobami onkologicznymi.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nadciąga zima! W górach spadło sporo śniegu [ZDJĘCIA]

Martwe ryby w Jeziorze Żywieckim. Ryby giną w męczarniach z powodu braku tlenu

Ptaki opanowały miasto! Tak wyglądała wystawa kanarków w Sosnowcu [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close