AlarmRegionWiadomość dniaZdrowie

[APEL O POMOC] Mała Julka urodziła się bez kości w nóżkach! Potrzebuje pilnej operacji!

Mała Julka urodziła się w połowie października z bardzo rzadką chorobą. Julka cierpi na hemimelię strzałkową. Jej nóżkom brakuje kości strzałkowej i i piszczelowej.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Dowiedzieliśmy się w dwunastym tygodniu, na pierwszych badaniach prenatalnych. Było to widać zupełnie inaczej, ale wiedzieliśmy już wtedy i zaczęliśmy szukać informacji, gdzie można uzyskać pomoc, ile to może kosztować, takie podstawowe informacje, żeby się móc z tym oswoić – mówi Karina Szczerba, mama chorej Julki.

Julka potrzebuje pomocy a czas działa na jej niekorzyść. Lekarze w Polsce nie dali rodzicom nadziei, że ich córka kiedykolwiek stanie na nogi. Sugerowali nawet amputację. Na szczęście z tym wyrokiem nie chcieli się pogodzić rodzice Julki

Koncert „Dzień Babci i Dziadka z Telewizją TVS”! Już 25 stycznia w Zabrzu

-Jest to bardzo rzadkie schorzenie. Takie dziecko rodzi się jedno na 140 tys urodzin, ale znaleźliśmy The Paley Instytut w USA. Zadzwoniliśmy tam i dowiedzieliśmy się, ze tego typu schorzenia są możliwe do zoperowania i otrzymaliśmy gwarancję, ze Julka stanie na własne nogi – mówi Mateusz Szczerba, tata chorej Julki.

Aby to się stało trzeba zdobyć pieniądze na operacje, jej koszty dla rodziców Julki są nie do udźwignięcia. W sumie z rehabilitacją to 3 mln złotych. Najlepiej jeśli Julka zostałaby zoperowana do drugiego roku życia.

POMÓŻCIE MAŁEJ JULCE! Operacja może uratować aniołkowi życie! Serwis SILESIA FLESZ od poniedziałku do piątku o 16.00, 17.45, 20.00 i o 23.00 w TVS!

Jej tata stworzył już specjalną stronę, na której dostępne są wszelkie informacje na temat choroby dziecka i opis życia małej dzień po dniu. Tam też można znaleźć informacje jak można pomóc. Wiadomo już, że 12 stycznia w Bytomskim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny dla chorej dziewczynki.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zima stulecia w Polsce? Kiedy nadejdzie zima? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY, ZIMA 2019]

Mamy to! Wiktoria Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior 2019!

Policjanci spalili narkotyki. Z dymem poszło 77 kilogramów marihuany, amfetaminy i dopalaczy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close