AlarmRegionWiadomość dnia

Trwa okupacja PGG w Katowicach. Związkowcy mówią, że się nie poddadzą!

Przedstawiciele dziewięciu central związkowych z Polskiej Grupy Górniczej wciąż okupują siedzibę spółki. Związkowcy czekają na wznowienie rozmów dotyczących podwyżki płac i zapowiadają, że budynku nie opuszczą aż do momentu, gdy uzyskają gwarancję realizacji swoich postulatów.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-1 sierpnia wysłaliśmy pismo z żądaniami o podwyżkę wynagrodzeń. Podpisaliśmy we wrześniu dwa z czterech postulatów i na prośbę zarządu żeby to przeliczyli daliśmy im czas do 20 listopada. 20 listopada przyszli i powiedzieli, że potrzebują dalej czasu, więc nie będziemy się bawić w kotka i myszkę. Złożyliśmy pismo w trybie sporu zbiorowego. Wczoraj kończył się im termin spełnienia żądań. Zgodnie z ustawą mają przystąpić do rokowań w trybie niezwłocznym. Dla nas niezwłoczny tryb to jest dzisiaj. Dla nich to jest 5 grudnia. Więc dzisiaj przyjechaliśmy powiedzmy na rozmowy – mówi Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej Solidarności.

-Będziemy czekać aż dostaniemy jakąś propozycje od zarządu do której będziemy się mogli ustosunkować. Na razie przekaz jest prosty – nie ma dla nas pieniędzy a nawet utrzymanie zarobków w roku 2020 na poziomie roku 2019 jest wątpliwe, więc w zasadzie wyboru nie mamy. Musimy poczekać aż pracodawca zmieni podejście – mówi Krzysztof Stanisławski, przewodniczący Związku Zawodowego Kadra.

Koncert „Dzień Babci i Dziadka z Telewizją TVS”! Już 25 stycznia w Zabrzu

POMÓŻCIE MAŁEJ JULCE! Operacja może uratować aniołkowi życie! Serwis SILESIA FLESZ od poniedziałku do piątku o 16.00, 17.45, 20.00 i o 23.00 w TVS!


Związki zawodowe domagają podwyżek płac zasadniczych w 2020 roku – zaproponowali, aby była to podwyżka o 12%. Chcą także włączenia tzw. dodatków gwarantowanych do sumy, na podstawie której naliczane będą nagroda barbórkowa i „czternastka”.

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zima stulecia w Polsce? Kiedy nadejdzie zima? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY, ZIMA 2019]

Mamy to! Wiktoria Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior 2019!

Policjanci spalili narkotyki. Z dymem poszło 77 kilogramów marihuany, amfetaminy i dopalaczy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close