RegionWiadomość dnia

Katowice: Rusza budowa nowego biurowca. To Silesia for Business [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ma mieć 26 tys. m2 powierzchni najmu i ponad 400 miejsc parkingowych. Dzisiaj wmurowano kamień węgielny pod budowę kolejnego biurowca w Katowicach Tym razem rusza budowa biurowca Silesia for Business, który znajdzie się przy ul. Chorzowskiej.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-W dwóch etapach mówimy o miejscach pracy. Pierwszy etap to są miejsca pracy przy budowie. To jest budynek około 40 tys. m2 powierzchni całkowitej, razem z powierzchnią garażu, inwestycja rzędu 50 mln euro. Także tutaj kilkaset osób będzie pracowało w lokalnych firmach budowlanych – mówi Tomasz Lisiecki, TriGranit.

Kolejne mają pracować u najemców. Na razie jednak nie wiadomo, jak dużo ich będzie. Efekt? Centrum Katowic od wielu miesięcy przechodzi prawdziwą biurową metamorfozę. Inwestycji tego typu jest kilka, każda z nich realizowana jest z dużym rozmachem.

POMÓŻCIE MAŁEJ JULCE! Operacja może uratować aniołkowi życie!

Pojawienie się nowych powierzchni biurowych wiąże się z nowymi miejscami pracy, ale także większą liczbą osób, które codziennie będą tu musiały dotrzeć. Stąd pytanie, czy kolejne takie inwestycje nie spowodują paraliżu komunikacyjnego.

Koncert „Dzień Babci i Dziadka z Telewizją TVS”! Już 25 stycznia w Zabrzu

-Nie ma takich obaw, choć rzeczywiście utrudnienia z tego tytułu, przede wszystkim na etapie samej realizacji inwestycji, zawsze są i mamy tego pełną świadomość. Niemniej jednak musimy patrzeć na Katowice przez pryzmat stolicy 2 mln metropolii, jedynej w Polsce prawdziwej metropolii. Mam nadzieję, że zrozumienie tej kwestii jest kluczem do znalezienia rozwiązań. Stąd też zaangażowanie miasta Katowice w rozwój układów drogowych, ale też w rozwój alternatywnych źródeł transportu, min. realizacji linii tramwajowych – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Katowice: Rusza budowa nowego biurowca. To Silesia for Business
Katowice: Rusza budowa nowego biurowca. To Silesia for Business

Stolica metropolii już zalicza gwałtowny rozwój, przynajmniej w tej dziedzinie, a rozbudowa alternatywnej komunikacji miejskiej jak do tej pory jest nieustannie na etapie planowania. Jedyną nadzieją na poprawę już trudnej sytuacji komunikacyjnej w Katowicach są powstające właśnie centra przesiadkowe.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zima stulecia w Polsce? Kiedy nadejdzie zima? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY, ZIMA 2019]

Mamy to! Wiktoria Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior 2019!

Policjanci spalili narkotyki. Z dymem poszło 77 kilogramów marihuany, amfetaminy i dopalaczy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close