Region

Awaryjne lądowanie paralotniarza, wypadki rowerowe. Trudny początek długiego weekendu w Beskidach

Sam początek długiego weekendu był pracowity dla ratowników z grupy GOPR Beskidy. Tylko 3 czerwca ratownicy musieli interweniować kilka razy.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Przed południem ratownicy musieli pomóc 53-letniemu mężczyźnie, który na Rysiance doznał najprawdopodobniej zawału serca. Konieczne było wezwanie śmigłowca LPR. Ratownicy musieli użyć defibrylatora, 53-latek trafił do szpitala w Bielsku-Białej.

Chwilę później musieli interweniować ratownicy z Hali Miziowej. – W dyżurce udzielali pomocy pieszemu turyście, który zasłabł podczas wycieczki. Mężczyzna został przetransportowany do Korbielowa i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego – informuje GOPR.

Ratownicy pełniący dyżur na Klimczoku o godz. 13.30 otrzymali zgłoszenie o wypadku na górnym odcinku trasy Rock’n’Rolla – Enduro Trails. Po opatrzeniu rany ciętej kolana, poszkodowany rowerzysta został przetransportowany pod Szyndzielnię, gdzie oczekiwał Zespół Ratownictwa Medycznego.

Pracowity dyżur mieli również dyżurni z Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku. Oprócz koordynacji akcji ratunkowych na pozostałych stacjach, udzielali pomocy w 3 wypadkach rowerowych:

– w rej. Jaworzyny pod Skrzycznem mężczyzna doznał ogólnych otarć i potłuczeń oraz urazu prawej ręki. Samodzielnie zgłosił się do Centrali, gdzie została udzielona mu pomoc,
– na trasie Hip Hopa Air (Szczyrk Mountain Resort) ratownicy zabezpieczali poszkodowanego z urazem głowy oraz podejrzeniem urazu kręgosłupa, który został przetransportowany do CSR i przekazany do karetki,
– na trasie Hip Hopa Flow pomocy potrzebowała rowerzystka, która doznała urazu stawu kolanowego.

O godz. 18.30 ratownicy otrzymali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło nieopodal Centrali. Na parkingu awaryjnie lądował paralotniarz, który doznał złamania lewego podudzia. Po zabezpieczeniu urazu przez ratowników, transportem własnym udał się do szpitala.

Źródło i foto: GOPR Beskidy

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Unijny Certyfikat COVID czyli paszport covidowy już od lipca. Jak go zdobyć?

Likwidacja oddziałów covidowych na Śląsku. Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej otwiera wszystkie oddziały

Szczepienia w szkołach. Uczniowie będą mogli się zaszczepić we wrześniu

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close