KrajRegion

Chorzów: Powstał program „Mieszkania dla seniora” nabór wniosków od 14 czerwca

Program „Mieszkanie dla Seniora przy ul. Karola Miarki” powstał dla zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych osób, które ukończyły lub ukończą 60 lat w roku składania wniosku z uwagi na zasadność poprawy warunków mieszkaniowych osób starszych oraz sytuację demograficzną miasta.

 

 

Program „Mieszkanie dla Seniora przy ul. Karola Miarki” obejmuje jedynie osoby prowadzące jednoosobowe lub dwuosobowe gospodarstwo domowe, w przypadku gospodarstw dwuosobowych osoba młodsza musi w roku składania wniosku ukończyć 60 rok życia. Regulamin programu został określony w Zarządzeniu Nr OR.108.2021 Prezydenta Miasta Chorzów z dnia 13 maja 2021r.

 

Ile mieszkań zostało przeznaczonych na program „Mieszkanie dla Seniora przy ul. Karola Miarki”

Dla realizacji programu „Mieszkanie dla Seniora przy ul. Karola Miarki” przeznaczonych zostało 18 mieszkań usytuowanych w nowo powstającym budynku mieszkalnym przy ul. Karola Miarki 40 w tym:

  • 6 mieszkań składających się z jednego pokoju z aneksem kuchennym o powierzchni użytkowej od 26,37m2 – 37,00 m2, ogrzewanie centralne; przeznaczonych dla gospodarstw 1- osobowych (lokalizacja parter – III piętro)
  • 12 mieszkań składających się z jednego pokoju, a także pokoju z aneksem kuchennym o powierzchni użytkowej od 41,02 m2– 46,96 m2; ogrzewanie centralne; przewidzianych dla gospodarstw 2-osobowych (lokalizacja parter – II piętro)

Budynek przy ul. Karola Miarki 40 to budynek po termomodernizacji, wyposażony również w windę i podjazd. Mieszkania wykończone zostaną w standardzie „pod klucz”.

Warunki dochodowe:

  • średni miesięczny dochód przypadający na członka gospodarstwa domowego za ostatnie 3 miesiące poprzedzające miesiąc składania wniosku:
  • w gospodarstwach jednoosobowych nie mniej niż 200% najniższej emerytury, jak również nie więcej niż 300% najniższej emerytury (2501,76zł – 3752,64zł)
  • w gospodarstwach dwuosobowych nie mniej niż 100% najniższej emerytury i nie więcej niż 200% najniższej emerytury; (1250,88zł – 2501,76zł)

Jaka jest wysokość stawki czynszowej?

Wysokość stawki czynszowej:

Stawka – 11,04zł/m2 lub 11,20zł m2 (w przypadku zniżki dla lokali, gdzie wszystkie okna wychodzą na stronę północną).

Warunkiem koniecznym do zawarcia umowy najmu jest wpłata kaucji mieszkaniowej w wysokości 12-miesięcznego czynszu za dany lokal, zgodnie z § 7 ust. 1 uchwały nr XV/265/19 Rady Miasta Chorzów z dnia 21 listopada 2019 r. w terminie wskazanym w zaproszeniu do zawarcia umowy najmu

Nabór wniosków prowadzony będzie od 14 czerwca 2021 r. do 30 czerwca 2021r. 

Druki wniosku, a także wymagane załączniki dostępne będą do pobrania od 1 czerwca 2021r.

  • w wersji elektronicznej z BIP Urzędu Miasta – zakładka wydział zasobów komunalnych
  • a także formie papierowej w siedzibie Urzędzie Miasta Chorzów (hol)

Informacji dotyczących wszelkich formalności związanych z naborem uzyskać będzie można poprzez kontakt telefoniczny z Wydziałem Zasobów Komunalnych pod numerem telefonu:  32-416-5000 wew. 5306, jak również wew. 5307, a także na stronie internetowej BIP Urzędu Miasta  – zakładka wydział zasobów komunalnych.

Źródło: mojchorzow.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

7 czerwca ruszają szczepienia dzieci 12-15 lat. Pytanie, ilu rodziców się na szczepienie zgodzi [WIDEO]

To już koniec szpitala tymczasowego w Katowicach. W MCK rozpoczął się demontaż covidowej placówki

18. Bieg po Nowe Życie otwiera lato. Warto było czekać!/

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close