Region

Bal Dyplomacji Wschodniej już 23.02 po raz ósmy w Krakowie!

Bal Dyplomacji Wschodniej już 23.02 po raz ósmy odbędzie się w Krakowie. Inicjatywa ma na celu dyplomatyczne zbliżenie Polaków, Ukraińców, Białorusinów i Rosjan.

Dawid Łasut
Dawid Łasut

 

– Na mapie świata wyróżniamy zarówno Zachód, jak i Wschód. Po latach komunistycznego zniewolenia radykalnie wybraliśmy kurs proeuropejski i proamerykański. I bardzo słusznie. Należy jednak pamiętać, iż istnieje coś na Wschód od naszych granic. I nie jest to jedynie rosyjski niedźwiedź z Putinem na grzbiecie – mówi Dawid Łasut, organizator balu.

– Słuchając wypowiedzi niektórych polityków i dziennikarzy często odnoszę wrażenie, że zapomnieli, iż Rosja to nasz bezpośredni sąsiad, a biznesowo to bardzo chłonny rynek zbytu. Ten bal to zdrowa, apolityczna inicjatywa społeczna mająca na celu dyplomatyczne zbliżenie Polaków, Ukraińców, Białorusinów i Rosjan na płaszczyźnie kulturowej, gastronomicznej i międzyludzkiej. To ważne i słuszne, choć paradoksalnie trudne. Z biegiem lat coroczne spotkanie ludzi otwartych na Wschód – podróżujących w te strony oraz znających tamtejsze realia (nie tylko z przejaskrawionych doniesień prasowych) na dobre wpisało się w grafik krakowskich imprez. Od lat zajmuję się dyplomacją wschodnią – aktywnie zapraszam Rosjan i Ukraińców do Polski. Reklamuję również nasz kraj za granicą w ich środkach masowego przekazu. Jestem z tego bardzo dumny. Wcale nie musimy „się kochać” i nie na tym mi zależy. Pragmatyczne podejście, odrobina zdrowego rozsądku i umiejętne prowadzenie dyplomacji leży jednak w naszym interesie – dodaje również Dawid Łasut.

Już 23.02 w krakowskim hotelu City SM *** & Leśne SPA odbędzie się VIII Ogólnopolski Bal Dyplomacji Wschodniej.

Bal Dyplomacji Wschodniej – program:

W programie wieczoru nie zabraknie gości specjalnych i części artystycznej (tancerz Żora Korolyov, aktorka Magdalena Górska), gigantycznego tortu – niespodzianki. Odbędzie się również zabawa taneczna z zespołem Misiasty oraz licytacja charytatywna na rzecz fundacji „Możesz na mnie liczyć” (www.pomoz.pl). Propaguje ona empatię, szacunek, pomoc i wzajemne zrozumienie.

Więcej informacji o balu oraz możliwość uzyskania bezpłatnego zaproszenia już niebawem na Facebookowej stronie organizatora https://www.facebook.com/dawidlasut/

fot. Piotr Werner Portrait & Fashion Photography

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close