KrajRegion

Będą premie dla pracowników niemedycznych na oddziałach covidowych

Pracownicy niemedyczni na oddziałach covidowych dostaną jednorazową premię w wysokości 5 tys. zł – poinformował na posiedzeniu prezydium zespołu trójstronnego ds. ochrony zdrowia minister Adam Niedzielski.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Od listopada (2020 roku – przyp. red) o to zabiegamy. Słaliśmy pisma do ministra Adama Niedzielskiego, do premiera Mateusza Morawieckiego, podnosiliśmy tę kwestię przy każdej możliwej okazji. Ale jak to mówią: kropla dąży skałę – powiedziała po posiedzeniu zespołu trójstronnego Maria Ochman, szefowa Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

Jednorazowe świadczenie w wysokości 5 tys. zł ma przysługiwać niemedycznym pracownikom szpitali, którzy brali udział w wykonywaniu świadczeń na rzecz pacjentów z SARS-CoV-2. Chodzi m.in. o salowe, sanitariuszy czy personel techniczny.

To cała rzesza pracowników którzy również pracują na rzecz pacjentów chorych na covid-19, w ciężkich i bardzo niebezpiecznych warunkach – mówi Joanna Lukosek, wiceprzewodnicząca Regionalnego Sekretariatu Ochrony Zdrowia w Katowicach.

Pracownicy niemedyczni nie otrzymują comiesięcznych dodatków covidowych, jakie od wielu miesięcy dostają lekarze, pielęgniarki i czy ratownicy medyczni pracujący z pacjentami zarażonymi koronawirusem. „Solidarność”, która zrzesza pracowników wszystkich grup zawodowych w ochronie zdrowia, od początku wskazywała, że takie rozwiązanie jest niesprawiedliwe i krzywdzące.

– Jednorazowe świadczenie dla pracowników niemedycznych to wciąż nie to samo, co comiesięczny dodatek, jednak z całą pewnością jest to wreszcie jakaś rekompensata. To jest bardzo ważne dla tych ludzi, którzy dotychczas byli spychani na dalszy plan, nie zauważało się ich pracy. Teraz w końcu zostaną docenieni – zaznacza Joanna Lukosek.

Jak wynika z komunikatu SOZ NSZZ „Solidarność” wydanego po posiedzeniu prezydium zespołu trójstronnego, szczegółowe warunki wypłaty świadczenia mają zostać określone w poleceniu Ministra Zdrowia dla Prezesa NFZ.

Źródło: Śląsko-Dąbrowska Solidarność

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabójca policjanta z Raciborza jest w szpitalu w Rybniku. Ma dostać trzy zarzuty [WIDEO]

Na Śląsk dotarły kolejne dostawy szczepionek. Punkty Szczepień Masowych pracują pełną parą

Bogatsi za żłobek w Katowicach nie zapłacą więcej? Wojewoda mówi, że to niekonstytucyjne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close