RegionWiadomość dnia

Będą się ścigać jak w TopGear! Wyścig GOPgear podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego już dzisiaj!

Sześć lokalizacji i jeden cel: jak najszybciej dotrzeć na stoisko Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, zlokalizowane w sali wystawienniczej Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Warunek? Podróż tylko komunikacją miejską. Metropolia zorganizowała dzisiaj (15.05) nietypowy, wzorowany na kultowym programie TopGear wyścig. Tyle – że bez samochodów.

 

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wspólnie z formacją GOPgear (Fundacja Napraw Sobie Miasto), specjalizującą się w testowaniu jakości transportu zbiorowego, postanowiły wykorzystać duże wydarzenie, jakim jest Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach i fakt, że impreza po raz pierwszy odbywa się w Metropolii, by zorganizować kolejny ze swoich wyścigów. Jego celem jest pokazanie dostępnej oferty transportowej, jej zróżnicowanie oraz funkcjonowanie w poszczególnych gminach i miastach GZM.

Uczestnicy wyścigu wystartują we wtorek 15 maja (drugi dzień EKG 2018) o godz. 11 z sześciu miejsc. Są nimi: Dąbrowa Górnicza, Bytom, Gliwice, Mikołów, Nakło Śląskie oraz lotnisko w Pyrzowicach. Lokalizacje te zostały wybrane, tak aby pokazać dojazd z trzech większych miast, jednego miasteczka, jednej wsi i lotniska. Znajdują się one w różnej odległości, więc aby wyrównać szansę ekipy na każdej trasie, godziny startu wyliczone są na podstawie odległości w linii prostej. Meta będzie znajdować się na stoisku Metropolii, w sali wystawienniczej MCK.

-Środkami transportu, z których będziemy korzystać będą z pewnością autobus, pociąg oraz tramwaj, być może pojawi się także rower miejski – mówi Jan Olma z GOPgear, który we wtorek wystartuje z lotniska w Pyrzowicach. -Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że moi koledzy, startujący np. z Dąbrowy Górniczej czy Bytomia, mają lepsze pozycje startowe, ale moje szanse również są bardzo duże, żeby znaleźć się w czołówce tego wyścigu. Myślę, że możemy spodziewać się wielu emocjonujących zwrotów akcji – dodaje z uśmiechem.

Wtorkowa rywalizacja będzie relacjonowana na stoisku Metropolii od godziny 11:00 do 13:00 we wtorek. Ścigające się ekipy będzie można również śledzić w mediach społecznościowych – fb.com/metropoliagzm, fb.com/gopgear.wyscigi oraz twitter.com/metropoliagzm. Po zakończonej rywalizacji, o godz. 13.30 w sali balowej C, odbędzie się panel „Mobilność w metropolii”, gdzie zostaną poruszone kwestie dotyczące m.in. transportu publicznego. Dyskusję poprzedzi wystąpienie Kazimierza Karolczaka, przewodniczącego zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
(źr: Mat.pras.GZM/WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close