KrajRegion

Będzie DEBATA Borys Budka – Mateusz Morawiecki? Budka wzywa na nią szefa rządu i publikuje nowy spot! [WIDEO]

Śląska jedynka na liście Koalicji Obywatelskiej kontra jedynka śląska Prawa i Sprawiedliwości. Borys Budka publikuje nowy post i wzywa w nim na debatę premiera Mateusza Morawieckiego.

TOP 5 Silesia Flesz: Uzbierali w internecie dla okradzionej 99-latki PÓŁ MILIONA!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

 

-Szacunek, to bardzo ważne tu u nas na Śląsku, szacunek dla drugiego człowieka i szacunek dla naszych wyborców – mówi Borys Budka, były minister sprawiedliwości, śląska „jedynka” na listach Koalicji Obywatelskiej. I właśnie odwołując się do szacunku do tych, którzy mają 13 października pójść do urn wyborczych, Borys Budka wzywa premiera Mateusza Morawieckiego na polityczną, przedwyborczą debatę. A pytania, jakie miałyby paść pod adresem szefa rządu, który jest śląską jedynką Prawa i Sprawiedliwości są ciekawe:

-Jak długo jeszcze Pana rząd będzie pozwalał na rekordowy import węgla ze wschodu? Jak długo jeszcze Pana rząd będzie pozwalał na wydłużające się kolejki o lekarzy? – pyta Borys Budka w swoim nowym spocie i dorzuca kwestie nieskutecznej jego zdaniem walki ze smogiem, czy wykluczania śląskich miast z programu Czyste Powietrze.

-Panie premierze, niech się Pan nie boi – mówi Borys Budka i rzuca kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości wyzwanie – niech Pan stanie do debaty!

Czy debata dwóch śląskich jedynek dwóch największych ugrupowań startujących w wyborach parlamentarnych ma szansę się odbyć? Na razie odpowiedzi wywołanego do tablicy Mateusza Morawieckiego nie ma. Jeśli by jednak taka debata odbyła się – z pewnością zelektryzuje śląskich – i nie tylko – wyborców.

Wezwanie do debaty

Szacunek. Szacunek dla Wyborców wymaga, by Mateusz Morawiecki nie bał się rozmawiać o trudnych problemach i stanął do debaty.#DrużynaJutra #KoalicjaObywatelska

Opublikowany przez Borys Budka Czwartek, 26 września 2019

autor: Wojciech Żegolewski
foto i wideo: Borys Budka/facebook

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ukrainiec zmasakrowany w Żorach! Kto to zrobił? Policja szuka sprawców

Jedno z największych biur podróży ogłasza upadłość, a polscy turyści mają kłopoty!

Ferie zimowe 2020: Kiedy są ferie w 2020 roku? [TERMINY, WOJEWÓDZTWA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close