Region

Będzie ogromna podwyżka opłat za śmieci w Jaworznie!

To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców Jaworzna. Od 1 marca w tym mieście opłata za odpady wzrośnie z 22 na 32 zł od osoby. A mowa o tych, którzy śmieci segregują. Ci, którzy nie – zapłacą zamiast 44 zł aż 128 zł od osoby.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

To na razie projekt uchwały, którym zająć mają się radni podczas najbliższej sesji. Urzędnicy tłumaczą, że tak ogromna podwyżka jest podyktowana między innymi kosztami funkcjonowania systemu, niskim poziomem segregacji w domach, czy wzrost opłaty „za korzystanie ze środowiska”. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miasto Jaworzno postanowiło odbierać śmieci od mieszkańców „na własną rękę”, a zajmują się tym miejskie Wodociągi.

Nowe opłaty, które mają zacząć obowiązywać od 1 marca tego roku wyniosą 32 zł za odpady segregowane (do tej pory 22 zł), a także 128 zł za niesegregowane (do tej pory 44 zł).

Urzędnicy zapewniają, że zostaną utrzymane dotychczasowe ulgi – za korzystanie z kompostownika oraz dla rodzin wielodzietnych. W przypadku korzystania z kompostownika zaoszczędzimy 2,5 zł, a rodziny wielodzietne 4 zł od osoby za odpady selektywne.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cios prosto w serce – to przyczyna zgonu 13-letniej Patrycji. Była w ciąży [NOWE FAKTY]

„To jest kpina, to jest propaganda!” Pacjenci o rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19

Bułkęs w Katowicach otworzył lokal mimo obostrzeń. Przyszli klienci, policja i sanepid [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close