AlarmKrajRegion

Będzie podwyżka 500 plus? Rząd tego nie wyklucza! Od kiedy?!

500 plus przestanie oznaczać 500 zł za dziecko? Niewykluczone! Z medialnych przecieków wynika, że rząd zastanawia się nad urealnieniem 500-złotowego świadczenia o inflację.

 

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Rząd nie wyklucza podniesienia 500 plus. Według wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda waloryzacja świadczenia mogłaby nastąpić już w 2021 r. – informuje BusinessInsider powołując się na SuperExpress.

 

Powodem ewentualnej podwyżki jest to, że po trzech latach od wprowadzenia programu 500 plus za 500 zł możemy kupić znacznie mniej produktów niż na początku działania świadczenia.

Przeznaczamy duże środki na politykę prorodzinną. Mamy na 2020 rok zaplanowane ponad 40 mld zł na program Rodzina 500 plus, ale w przyszłości nie wykluczamy różnych wariantów – powiedział „Super Expressowi” wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Najnowsze informacje dotyczące programu 500+

Rodzina 500+ funkcjonuje od kwietnia 2016 roku, od lipca br. program został rozszerzony na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Istota programu polega na realnym wsparciu rodziców wychowujących dzieci wysoką kwotą świadczenia – 6 tys. złotych rocznie na uprawnione dziecko. Mówimy więc o miliardowych transferach do rodzin.

Od momentu uruchomienia programu do rodzin trafiło już blisko 84 mld złotych, z czego blisko miliard to środki, które stanowią dodatkowe wsparcie dla dzieci w pieczy zastępczej. Przypomnijmy, że świadczenie z tytułu 500 plus od lipca przysługuje dzieciom umieszczonym we wszystkich instytucjonalnych miejscach pieczy zastępczej.

Z najnowszych danych resortu rodziny wynika, że do końca września br. do świadczenia wychowawczego uprawnionych było blisko 6,5 mln dzieci. Przez ostatnie trzy miesiące (od lipca do końca września br.) rodziny złożyły w sumie 4,3 mln wniosków o przyznanie świadczenia. W zdecydowanej większości przypadków gminy wydały już odpowiednie informację.

 

Źródło: BusinessInsider, SuperExpress

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Makabryczne szczegóły zabójstwa 33-latki z Bielska-Białej [WIDEO]

38 protestów do Sądu Najwyższego! Chcą ponownego przeliczenia głosów [WIDEO]

Nie żyje radny PiS. Jego ciało wyłowiono z Wisły

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close