KrajRegion

Najnowsze informacje dotyczące programu 500+

Blisko 84 miliardy złotych trafiły do rodzin z tytułu programu Rodzina 500+. We wrześniu wsparciem objętych było blisko 6,5 miliona dzieci – wynika z najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

Rodzina 500+ funkcjonuje od kwietnia 2016 roku, od lipca br. program został rozszerzony na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Istota programu polega na realnym wsparciu rodziców wychowujących dzieci wysoką kwotą świadczenia – 6 tys. złotych rocznie na uprawnione dziecko. Mówimy więc o miliardowych transferach do rodzin.

Od momentu uruchomienia programu do rodzin trafiło już blisko 84 mld złotych, z czego blisko miliard to środki, które stanowią dodatkowe wsparcie dla dzieci w pieczy zastępczej. Przypomnijmy, że świadczenie z tytułu 500 plus od lipca przysługuje dzieciom umieszczonym we wszystkich instytucjonalnych miejscach pieczy zastępczej.

Z najnowszych danych resortu rodziny wynika, że do końca września br. do świadczenia wychowawczego uprawnionych było blisko 6,5 mln dzieci. Przez ostatnie trzy miesiące (od lipca do końca września br.) rodziny złożyły w sumie 4,3 mln wniosków o przyznanie świadczenia. W zdecydowanej większości przypadków gminy wydały już odpowiednie informację.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

13-latka z Polski zaszła w ciążę w Egipcie bo w basenie pływała sperma?

Spiderman z Bytomia! Chłopiec jechał uczepiony tramwaju! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ludzie mówią, że w lesie stał się cud! Skąd to się tam wzięło? ]WIDEO]

 

źr. MRPiPS 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close