RegionWiadomość dniaZdrowie

Będzie protest fizjoterapeutów w woj.śląskim? Żądają podwyżek!

Szykuje się kolejny protest fizjoterapeutów. Powodem są ich pensje, jak mówią żebracze. Nieadekwatne do wymagań jakie stawia się im w pracy.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Coraz wyższe kompetencje, które musimy posiadać, coraz więcej szkoleń, coraz więcej odpowiedzialności się na nas zrzuca, a zarobki stoją w miejscu, najniższa krajowa rośnie i cały czas nas goni – mówi Marcin Niziurski, technik fizjoterapeuta.

-Ja pracuję do 1992 roku i moje wynagrodzenie 2600 zł brutto. Jest mi przykro z tego powodu, bo lubię swoją pracę, ale nie mam za co żyć – argumentuje Iwona Szczepańska, technik fizjoterapeuta.

Wiosną w Warszawie ma rozpocząć się protest – niewykluczone, że powstanie tam białe Miasteczko. Fizjoterapeuci z sosnowieckiego szpitala miejskiego wspierają akcję protestacyjną, nie wykluczają również protestu głodowego.

Będzie protest fizjoterapeutów w woj.śląskim? Żądają podwyżek!
Będzie protest fizjoterapeutów w woj.śląskim? Żądają podwyżek!

-To jest mało powiedziane, że narasta frustracja. Protesty ubiegłoroczne nie przyniosły efektów jakie byśmy oczekiwali. Technicy fizjoterapeuci ze swoją najniższą krajową to jest po prostu karygodne, żeby osoby mające kontakt z pacjentem, wykonujący zawód medyczny zarabiały minimalną krajową. Tutaj ktoś podczas planowania tej ustawy o płacy minimalnej popełnił błąd. Nie zastanowił się jakie realne mają być te zarobki – podkreśla Rafał Szyja, przewodniczący OZZPF oddział terenowy przy Szpitalu Miejskim w Sosnowcu.

Jeszcze w ubiegłym roku fizjoterapeuci i diagności medyczni domagali się dwóch podwyżek: w wysokości 500 złotych od teraz i kolejnych 500 złotych od stycznia. Ich kolejny postulat dotyczy rozporządzenia wydanego przez Ministerstwo Zdrowia, które zagwarantuje im takie pieniądze. czekają na rozmowy z ministrem.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: czy czeka nas apokalipsa? Doktor Beata Poprawa wyjaśnia

Największe centrum logistyczne w Polsce powstanie w Gliwicach! Amazon szuka pracowników

14 emerytura coraz bliżej! Projekt przyjęty przez rząd

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close