RegionSportWiadomość dnia

Beskidy dumne z Piotra Żyły po zdobyciu mistrzostwa świata! [WIDEO]

Dwa dobre skoki i upragniony złoty medal. Wczoraj podczas konkursu skoków narciarskich w Oberstdorfie złoty medal mistrzostw świata wywalczył Piotr Żyła. Mieszkańcy Cieszyna, Ustronia i Wisły, skąd pochodzi skoczek i gdzie trenuje – nie kryją dumy.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!


– Rewelacyjny wynik, nie spodziewaliśmy się tego po nim w tym wieku, super super naprawdę – podkreśla Roman, mieszkaniec Ustronia. -Śmieszny gość! 😉 Śmieszny gość, ale utalentowany! Skacze dobrze! – mówi Teresa, mieszkanka Wisły.

A jak opowiadają bliscy skoczka, za sukcesem Piotra stoi nie tylko talent, ale przede wszystkim ogromna wola walki i dążenie do wyznaczonych celów.

– Lubi dążyć do celu, jak sobie coś umyśli to musi tak być, po trupach jak to się mówi. Zawsze taki był. Ma te swoje postanowienia, co sezon miał jakieś postanowienia, że teraz muszę to, że teraz muszę to – mówi Ewa Żyła, mama Piotra Żyły.

Były trener o Piotrze Żyle: "Ma dynamit w nogach!". Będzie drugie mistrzostwo świata?
Były trener o Piotrze Żyle: „Ma dynamit w nogach!”. Będzie drugie mistrzostwo świata?

Piotr Żyła trenował solidnie i wytrwale od najmłodszych lat, co w dużej mierze przełożyło się na sukcesy polskiego skoczka. To drugi złoty medal w jego karierze, pierwszy zdobył w 2017 r. w Lahti w drużynowych mistrzostwach świata.

– Na treningach to był pracuś, nie chciał kończyć treningów, jak chłopcy robili 8, 10 skoków, to on 12, 15 i jeszcze pytał, trenerze mogę jeszcze jeden? Mogę jeszcze jeden? Także nie dość, że to talent to jeszcze pracowity, no a to co ma w nogach to jest tylko jeden skoczek na świecie. Tylko Piotrek Żyła ma najmocniejsze nogi, dynamit w nogach tak mogę powiedziećmówi Jan Szturc, były trener Piotra Żyły.

Na zwycięzcę z Oberstdorfu czekają nie tylko rodzina, lecz również władze Ustronia, dla których Żyła, to nowa ikona regionu. Dla skoczka planowana jest huczna impreza powitalna.

– Tu bym nie chciał się rozwodzić bo Pan Piotr wychowywał się w Wiśle, teraz jest Ustroniakiem, jego rodzice są z Ustroniem o wiele mocniej związani, więc nie chciałbym przypisywać sobie, naszemu miastu tego sukcesu, bo to Pana Piotra trzeba by było spytać. Natomiast teraz myślę, że dzięki temu Ustroń będzie jeszcze bardziej rozpoznawalnymówi Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia.

W Oberstdorfie Piotr Żyła w pierwszej serii skoczył 105 metrów, a w drugiej 102,5 metra wygrywając w ogólnej klasyfikacji o 3,6 punktów z Karlem Geigerem i o 7,4 punktów z Anże Liskiem.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Aż 5 różnych szczepów koronawirusa na Śląsku! Jest też wariant brytyjski!

Metropolitalna spalarnia śmieci w końcu powstanie? GZM chce, żeby sąd zajął się unieważnieniem uchwały przez wojewodę

Nie wszystko można streamować w sieci. 18-latek pokazał o wiele za dużo!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close