RegionWiadomość dnia

Beskidzcy górale mówią o bankructwie. Naśnieżone za tysiące złotych stoki za osiem dni do zamknięcia!

Zamknięcie hoteli i skumulowanie ferii w jednym terminie to dla górskich miejscowości był duży cios. Dlatego kiedy rząd poinformował dodatkowo o zamknięciu stoków, sytuacja zrobiła się dramatyczna.

 

 

Chcecie ogrzać sobie serducha w tych trudnych czasach? Klikajcie w WIDEO! TOP 5 Silesia Flesz


-Ta sytuacja dla rodziców z dziećmi no to jest to katastrofa, no bo generalnie liczyliśmy na to, że przyjedziemy w góry, spędzimy czas, dzieciaki będą mogły pojeździć na nartach, niestety nie ma takiej możliwości – mówi Rafał Klisiński, narciarz.

-Nie ma to sensu bo jak widzimy tutaj są odległości zachowane, między osobami i moim zdaniem nie ma to żadnego wpływu na zakażenie się czymkolwiek na stoku – mówi Marek Koniusz, narciarz.

Podobne zdanie o nowych restrykcjach mają właściciele ośrodków narciarskich, którym wcześniej pozwolono na funkcjonowanie w ścisłym reżimie sanitarnym. Przedsiębiorcy rozpoczęli kosztowne przygotowania do sezonu, co obecnie oznacza jeszcze większe straty.

–Koszty, które są związane z otwarciem stoku to ogromna kwota począwszy od prądu, ratraka,n a ludzi. Ludzie, którzy jeżdżą to myślą, że to jest parę groszy, że śnieg pada z nieba, a tak naprawdę ten śnieg nie spada z nieba, a więc to wszystko trzeba przygotować podkreśla Janusz Tyszkowski, prezes ośrodka Skolnity.

Beskidzcy górale mówią o bankructwie. Naśnieżone za tysiące złotych stoki za osiem dni do zamknięcia!
Beskidzcy górale mówią o bankructwie. Naśnieżone za tysiące złotych stoki za osiem dni do zamknięcia!

Widmo bankructwa nie omija również przedsiębiorców z branży hotelarskiej. Od 28 grudnia nie będą oni mogli przyjmować nawet gości podróżujących w celach służbowych.

-Musimy przeczekać. My przede wszystkim liczymy na pomoc jakąkolwiek ze strony państwa, no bo bez tej pomocy właściwie nie jesteśmy w stanie funkcjonować. W tych ostatnich tarczach 5.0, 6.0., które były zmieniane de facto zostaliśmy pominięci. Wiele obiektów noclegowych np. PKD 55.20 Z czyli takie te mniejsze obiekty noclegowe nie ma ich nigdzie, więc no nie mogą teraz liczyć na żadną pomoc – mówi Wojciech Rozkoszny, właściciel.

Na którą liczyć mogą większe obiekty. Z nowymi obostrzeniami nie zgadzają się samorządowcy, którzy do ostatniej chwili próbowali z rządem negocjować. Teraz załamują ręce, bo to co uderzy w kieszenie przedsiębiorców, uderzy również w nich.

-No i mnóstwo jest takich głosów, że o ile jeszcze jakoś ten listopad i grudzień przetrwali to liczyli na to, że na czas świąt się uruchomią i odkują no bo dla nas jako dla miasta ten sezon zimowy to jest ten najważniejszy sezon w roku. W tym momencie sami nie wiemy co robić i boimy się, że będzie sporo dramatycznych sytuacjimówi Tadeusz Papierzyński, UM Wisła.

Stoki, hotele i stacjonarna gastronomia będą zamknięte co najmniej do 17 stycznia 2021 r..

 

autor:Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: 143 osoby nie żyją, ponad 8,5 tys. nowych zakażeń! Dane MZ

„Ostry cień mgły” na podium! Oto TOP 10 najpopularniejszych filmów YouTube 2020

Godziny otwarcia sklepów i centrów handlowych w Wigilię [HANDEL 24 grudnia 2020]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close