RegionWiadomość dnia

Wojewoda śląski zamyka oddział covidowy w bytomskim szpitalu. Wraca kardiologia i hematologia

Oddział covidowy w głównym budynku Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu wstrzymał przyjęcia. Decyzję o zamknięciu oddziału z dniem 21 grudnia podjął Wojewoda Śląski.

 

 

Chcecie ogrzać sobie serducha w tych trudnych czasach? Klikajcie w WIDEO! TOP 5 Silesia Flesz

Pacjenci, którzy już wyzdrowieli są wypisywani do domów, ci wymagający dalszego leczenia – przenoszeni do innych placówek. Po zamknięciu oddział będzie zdezynfekowany, później zostanie tu na powrót uruchomiony Oddział Hematologii. Będzie też możliwe ponowne uruchomienie Oddziału Kardiologii ze stanowiskami intensywnego nadzoru. Od początku listopada kardiolodzy zajmowali się pacjentami zakażonymi koronawirusem i dlatego przyjęcia były wstrzymane. Kardiologia i hematologia powinny ruszyć już po Świętach Bożego Narodzenia.

– Dziękuję całemu personelowi. Szczególnie zaś tym lekarzom, pielęgniarkom i opiekunkom medycznym, którzy dobrowolnie zgłosili się do pracy na oddziale covidowym. Wiem, że podziękowania spływają także od pacjentów i ich rodzin, co jest dla nas wszystkich najwyższym dowodem uznania – powiedział Władysław Perchaluk, dyrektor bytomskiej „Jedynki”.

Oddział covidowy na 31 łóżek w budynku przy ulicy Żeromskiego został utworzony na polecenie Wojewody Śląskiego na początku listopada 2020. Od początku pandemii chorymi na COVID-19 głównie zajmuje się Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii bytomskiej „Jedynki”. Dla pacjentów jest w nim 35 łóżek.

 

źródło: UM Bytom/Arkadiusz Janocha
zdjęcia: Archiwum UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: 143 osoby nie żyją, ponad 8,5 tys. nowych zakażeń! Dane MZ

„Ostry cień mgły” na podium! Oto TOP 10 najpopularniejszych filmów YouTube 2020

Godziny otwarcia sklepów i centrów handlowych w Wigilię [HANDEL 24 grudnia 2020]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close