Region

Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska. Bezpłatny kurs samoobrony z okazji Dnia Kobiet ruszy 7 marca! Już po raz siódmy rudzianki będą miały okazję wziąć udział w szkoleniu, które pozwoli im poradzić sobie w sytuacji zagrożenia oraz wzmocni poczucie pewności siebie. Zapisy ruszą 27 lutego o godz. 10.00.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Kurs, który składa się z ośmiu spotkań, poprowadzą instruktorzy z Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. Zgłoszenia do udziału w zajęciach przyjmowane będą w rudzkim Urzędzie Miasta od 27 lutego do 5 marca. Liczba miejsc ograniczona!

Już od pierwszej edycji szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i jestem przekonana, że w tym roku będzie tak samo. Dlatego zachęcam wszystkie panie do zapisywania się. Z pewnością poczują się bezpieczniej dzięki umiejętnościom, które zdobędą podczas kursu – zachęca Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. – Myślę, że to nie ostatnia edycja i w przyszłym roku znowu zorganizujemy te bardzo lubiane przez rudzianki zajęcia. To już taka nasza mała rudzka tradycja  – dodaje.

Pierwsze szkolenie rozpocznie się w sobotę (7 marca) od godz. 9:00 do 10:30 w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate przy ul. Ratowników 2. Pozostałe siedem w każdą kolejną sobotę od 14 marca do 25 kwietnia w tych samych godzinach. Zajęcia poprowadzą trzej instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate: Roman Dymek, Marek Partuś i Piotr Muc, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich.

– Zależy nam na tym, żeby uczestniczki szkolenia nauczyły się konkretnych technik samoobrony i umiały się skutecznie obronić przed atakiem napastnika. Na pierwszych zajęciach dowiedzą się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać – zapowiada Roman Dymek, jeden z instruktorów.

Zapisy na kurs przyjmowane będą od 27 lutego, od godz. 10:00 do 5 marca, do godz. 18:00 pod adresem: media@ruda-sl.pl oraz pod numerem telefonu 32 342 36 06. Można też zgłosić się osobiście do Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325). Uczestniczki muszą być pełnoletnie.

Ze względu na wielkość sali w kursie udział może wziąć 40 pań, dlatego o uczestnictwie w zajęciach zdecyduje kolejność zgłoszeń – zaznacza Roman Dymek.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Tajemnicze światła na niebie! [WIDEO] Widzieliście? Co to było?

Uczniowie Tarnowskich Gór wrócili z ogarniętych przez koronawirus Włoch. Czeka ich odosobnienie

Będzie dodatkowa kasa dla emerytów i rencistów! Ustawa o 13 emeryturze podpisana

 

źr. UM Ruda Śląska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close