KrajRegionSportSport w regionie

Bieg po Nowe Życie przeniesiony z powodu koronawirusa

Organizatorzy zdecydowali o przełożeniu 16. edycji Biegu po Nowe Życie z 18 kwietnia na 20 czerwca 2020. Nie zmienia się miejsce spotkania – będzie nim Wisła.

 

Komunikat Organizatorów dotyczący Biegu brzmi:

„W związku z zagrożeniem koronawirusem /COVID-19/, zgodnie z sugestiami ekspertów medycznych i środowiska osób budujących największą inicjatywę wsparcia polskiej transplantologii, organizatorzy Biegu po Nowe Życie zdecydowali o przełożeniu 16. edycji wydarzenia z 18 kwietnia na 20 czerwca 2020.

Nie zmienia się miejsce naszego spotkania – będzie nim Wisła. Jak podkreślają organizatorzy trudna decyzja została podjęta w trosce o zdrowie uczestników wydarzenia zwłaszcza osób po przeszczepieniu.

Nasi najważniejsi goście są w grupie wysokiego ryzyka, jesteśmy odpowiedzialni i nie możemy ryzykować zdrowia tych osób – powiedział Arkadiusz Pilarz – Dyrektor Biegu po Nowe Życie. Bieg nie jest odwołany, a jedynie przeniesiony na inny termin. Mamy nadzieję, że początek lata będzie lepszy dla nas wszystkich – dodał Przemysław Saleta – współtwórca
i ambasador inicjatywy, który sam jest dawcą nerki.

Wraz z przeniesieniem Biegu po Nowe Życie zmieniony został także termin 6. gali polskiej transplantologii, podczas której zostaną wręczone nagrody Drugiego Życia. Odbędzie się ona w przeddzień Biegu po Nowe Życie, 19 czerwca w Wiśle.”

źródło: materiały prasowe

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close