RegionWiadomość dnia

Bielsko-Biała poszerzy strefę płatnego parkowania

W połowie roku strefa płatnego parkowania w Bielsku-Białej zostanie poszerzona o dwa obszary wytyczone ulicami – Fryderyka Chopina, Listopadową i Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz ulicami – 1 Maja, PCK, Władysława Broniewskiego, Dworkową i Romana Dmowskiego.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Istniejąca strefa płatnego parkowania (SPP) w Bielska-Białej nie tylko umożliwia znalezienie miejsca do zaparkowania samochodu, ale – co równie ważne – zwiększa rotację i skraca czas postoju w tym obszarze. Ułatwia to znalezienie miejsca większej liczbie kierowców i załatwienie pilnych spraw z szybkim odjazdem z zatłoczonego centrum. Daje też możliwość parkowania pojazdów mieszkańcom obszaru wchodzącego w zasięg strefy. Nie dziwi zatem, że wśród wnioskodawców jej poszerzenia są właśnie sami mieszkańcy – argumentują urzędnicy na miejskiej stronie.

Funkcjonująca SPP zostanie poszerzona o dwa obszary wytyczone ulicami – Fryderyka Chopina, Listopadową i Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz ulicami – 1 Maja, PCK, Władysława Broniewskiego, Dworkową i Romana Dmowskiego. Dzięki temu w tym obszarze przybędzie dodatkowe 450 miejsc postojowych. Na rozszerzonym obszarze zostanie zainstalowanych 27 nowych parkomatów.

-Urządzenia posiadać będą tę samą funkcjonalność, co już działające. Opłaty można będzie dokonać przy pomocy bilonu, karty płatniczej i systemu BLIK. Możliwe będzie także uiszczenie opłaty dodatkowej w parkomacie. Transakcje ułatwi także możliwość korzystania z wbudowanego czytnika kodów QR. Analogicznie do urządzeń już funkcjonujących, nowe będą posiadać kolorowy ekran, klawiaturę alfanumeryczną, a zasilanie zapewni autonomiczny układ złożony z panelu solarnego i akumulatora – czytamy dalej w komunikacie urzędu.

Zmiana granic strefy płatnego parkowania nie wpłynie na obowiązujące dotąd stawki opłat w SPP. Decyzją Rady Miejskiej Bielska-Białej te pozostają na dotychczasowym poziomie. Poszerzoną strefą nadal będzie zarządzać Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, a sprawdzaniem wniesionych przez kierowców opłat będą się zajmować, jak dotąd kontrolerzy, będący jego pracownikami.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania zaplanowano na 1 lipca 2021 roku.

 

Źródło i foto: UM Bielsko-Biała

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 1 lutego ruszają galerie handlowe. Godziny dla seniorów skasowane

Protest w Rybniku pod komendą policji ws. wydarzeń w Face 2 Face: „To nie policja, to bandyci!!!”

Skandal! Kobieta umierała na ulicy, w tym czasie ktoś ukradł jej torebkę

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close