RegionWiadomość dnia

Biją się o Wielki Piec w Rudzie Śląskiej. 28 pracowni architektonicznych ma na niego pomysł!

28 prac nadesłano w konkursie na opracowanie koncepcji adaptacji Wielkiego Pieca Huty Pokój na cele turystyczne i kulturalne. Obecnie pochyla się nad nimi sąd konkursowy, w skład którego wchodzą sędziowie Stowarzyszenia Architektów Polskich, Zastępca Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz przedstawiciele Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

 

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


-Nam zależy na tym, żeby mieć dobry projekt – taki, który będzie przyciągał tysiące turystów, bo też obiekt w mieście mamy wyjątkowy. Innego takiego obiektu w Polsce nie ma dlatego zależy nam na tym żeby to wszystko od początku do końca było zrobione dobrze i dlatego ogłosiliśmy konkurs międzynarodowy i dlatego przyznaliśmy dużą nagrodę w tym konkursie i dlatego zamierzamy wydać sporo pieniędzy by ten obiekt promował miasto nie tylko w Polsce, ale poza granicami – mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

 

Pod uwagę sąd konkursowy bierze walory estetyczne zaproponowanych form architektonicznych i rozwiązań konstrukcyjnych, walory konserwatorskie i urbanistyczne oraz rozwiązania funkcjonalno–użytkowe. Istotny jest też aspekt ekonomiczny. Sąd konkursowy nie wie, która praca pochodzi z której pracowni architektonicznej.

Na autora zwycięskiego projektu czeka 80 tysięcy złotych. Będzie mógł on także opracować dokumentację rewitalizacji obiektu. Zwycięski projekt ma zostać wybrany do końca roku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w IKEA! Koniec z hot dogami za złotówkę [OŚWIADCZENIE IKEA]

Kopalnia ruszy z wydobyciem pod Rybnikiem? PO ostrzega przed nowym prawem!

Śląskie: Ciężarówka stanęła w płomieniach, kierowca nie żyje

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close