KrajRegionWiadomość dnia

Branża weselna i ślubna pada! W piątek, 5 lutego protest w Katowicach pod siedzibą PiS [WIDEO]

Branża ślubna i weselna ma dość i wyjdzie na ulice. Przedsiębiorcy zaangażowani w organizację wesel i innych imprez okolicznościowych zamierzają jutro protestować przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Domagają się od rządu między innymi jasnych deklaracji: kiedy będą mogli wrócić do pracy i zarabiać.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Nie wiem czy ludzie zdają sobie sprawę z tego, jak dużo firm jest zaangażowanych w organizację wesela. To już nie jest tak, jak 30 lat temu, że odbywa się to gdzieś w jakiejś sali, która jest przeznaczona do czegoś innego. Te wesela w Polsce są już naprawdę na bardzo wysokim poziomie i tych firm jest dosyć sporo zaangażowanych w to co się dzieje. Od muzyków, po fotografów, profesjonalne ekipy filmowe, florystów, cukiernie – mówi Karol Chachurski, organizator protestu.

 

O tym że jest ciężko przekonuje Sławomir Kowalczyk, fotograf ślubny z Jaworzna. Od blisko roku nie może pracować i choć nie brakuje telefonów od klientów z rezerwacjami terminów na kolejne lata, nie ukrywa: ciężko planować, bo nie wiadomo, jakie obostrzenia będą obowiązywały za kilka lub kilkanaście miesięcy.

– Dla mnie osobiście jest to sytuacja absurdalna, gdzie mogę iść do supermarketu, dotykać produktów, których przede mną dotykało 60 osób i jest wszystko w porządku. A tutaj na sali, gdzie jest zachowany reżim sanitarny, bo przecież każdemu właścicielowi zależy na tym, by o to dbać, żeby jego goście czuli się bezpieczni, jest wszystko pozamykane. Ludzie są pozbawieni tak naprawdę środków do życia i nikt nie wie, ile to potrwa – mówi Sławomir Kowalczyk, fotograf ślubny.

 

Niecierpliwią się też restauratorzy i właściciele sal, w których odbywają się wesela. Dla wielu z nich to główne źródło utrzymania. Ale nie brakuje też firm, którym w jakimś stopniu pomogły tarcze antykryzysowe.

– Pomoc dostaliśmy, bo i pierwsza i druga tarcza nas objęła i dostaliśmy tę pomoc, również z Powiatowego Urzędu Pracy. I mamy na przetrwanie i jeszcze damy radę. Natomiast brakuje na pewno tych imprez do jakiegoś godziwego życia, godziwych zarobków i godziwego utrzymania firmymówi Marcin Sobiech, restauracja Mega Pizza w Jaworznie.

Protest branży ślubnej i weselnej odbędzie się jutro o godzinie 14 przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Jutro też rząd ma ogłosić plan ewentualnego poluzowania obostrzeń od 15 lutego.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku będzie można ładować samochody elektryczne wprost z latarni! To pomysł firmy z Tychów

Katowice: Prohibicja w kolejnych dzielnicach. Tym razem Załęże i Szopienice

To są najpopularniejsze imiona dzieci w Polsce w 2020 roku

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close