KrajRegion

Budżet na 2020 rok. Rząd ma pieniądze, m.in. na programy „500+” czy „Emerytura Plus”

W 2020 r. celem rządu nadal pozostaje utrzymanie stabilności finansów publicznych oraz wspieranie wzrostu gospodarczego. Przyszłoroczny budżet będzie priorytetowo traktował wydatki na wspieranie rodzin, walkę z wykluczeniem społecznym oraz wyrównywanie szans rozwojowych regionów.

 

PRZERAŻAJĄCE! TOP 5 Silesia Flesz: Starsi ludzie oddawani do szpitali na święta jak rzeczy!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W obliczu zawirowań, które wokół nas mają miejsce: Brexit, spowolnienie w strefie euro, czy spory handlowe, budżet na 2020 r. daje nam komfort, dzięki któremu możemy spokojnie patrzeć w przyszłość – ocenił szef rządu. Jak dodał, cała sfera społeczna, bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego jest zabezpieczona w budżecie na 2020 r.

Premier podkreślił, że dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego rząd ma środki na programy społeczne, takie jak „500+”, „Emerytura Plus” czy rozwój dróg. Kontynuowane będą też programy dla ludzi młodych, m.in.: bez podatku PIT do 26. roku życia czy obniżony PIT z 18 do 17 proc. Zwiększono też wydatki na ochronę zdrowia.

Rząd zdecydował również, że tzw. „13” emerytura dla wszystkich emerytów i rencistów będzie wypłacana corocznie. Rozwiązanie to jest realizacją obietnicy złożonej przez premiera Mateusza Morawieckiego w expose. W kwietniu 2020 r. emeryci i renciści otrzymają dodatkowo 1200 zł brutto.

Ponadto, decyzją rządu, od marca 2020 r. waloryzacja emerytur i rent nie będzie mniejsza niż 70 zł brutto. Wzrosną także najniższe świadczenia emerytalno-rentowe.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zobacz nowy teledysk świąteczny Damiana Holeckiego, Tacjany i TVS!

Szopka nie z tego świata i konkurs na bombki, czyli ŚWIĘTA w chorzowskim skansenie [WIDEO]

Dni wolne w 2020 roku. Kiedy wziąć urlop, żeby mieć długi weekend? [DNI WOLNE, FERIE, WEEKENDY]

 

źr. premier.gov.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close