KrajRegion

Burze, silny wiatr i przymrozki. IMGW wydał OSTRZEŻENIE METEO

Sobota może przynieść niebezpieczną pogodę. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mogą wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i przymrozkami. 

 

Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

Według prognoz synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej może zagrzmieć w województwach lubelskimświętokrzyskimmałopolskimpodkarpackim.

Burzom towarzyszyć będą opady deszczu rzędu od 5 do 10 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru o prędkości do 70 kilometrów na godzinę.

Oprócz burz synoptycy mogą wydać ostrzeżenia przed przymrozkami. Te mogą pojawić się w województwach pomorskimwarmińsko-mazurskimkujawsko pomorskim, podlaskimmazowieckimłódzkimświętokrzyskimśląskimmałopolskim podkarpackim.

Prognozuje się tam spadek temperatury powietrza do -1 stopni Celsjusza, zaś przy gruncie do -4 st. C.

PROGNOZA POGODY

noc 25/26.04.2020 od 19:30 do 07:30 (sobota/niedziela)

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami na południu oraz wschodzie duże. Miejscami na wschodzie przelotne opady deszczu, początkowo na południowym wschodzie możliwe burze. Temperatura minimalna od -1°C na Podlasiu i w obniżeniach karpackich oraz 0°C miejscami w centrum i na Kaszubach do 6°C, 7°C na Pomorzu zachodnim. Miejscami na północnym wschodzie przygruntowe przymrozki do -3°C. Wiatr będzie słaby, na południowym wschodzie umiarkowany, początkowo na południowym zachodzie oraz w czasie burz porywisty, północno-zachodni i zachodni.

dzień 26.04.2020 od 07:30 do 19:30 (niedziela)

W dzień zachmurzenie na ogół umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C, 13°C na południowym wschodzie oraz na północy do 16°C, 17°C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

noc 26/27.04.2020 od 19:30 do 07:30 (niedziela/poniedziałek)

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym zachodzie okresami duże. Temperatura minimalna od -1°C, 0°C na północnym wschodzie i Podhalu do 4°C, 5°C na zachodzie i 6°C w zachodniej części wybrzeża. Na północnym wschodzie oraz w kotlinach karpackich miejscami spadek temperatury przy gruncie do -3°C. Wiatr będzie słaby, południowo-zachodni.

Źródło: IMGW

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Bunt miast! Poczta Polska nie dostanie naszych danych! Prezydenci mówią NIE!

Suknia ślubna z maseczką! Krawcowe i projektantki tworzą maseczki na śluby! [WIDEO]

Podczas kwarantanny próbowała wmówić policji, że syn to córka

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close