AlarmRegionZdrowie

Personel DPS’u zamknął się z podopiecznymi na dwa tygodnie. Żeby chronić zdrowie

Nie z powodu kwarantanny, czy stwierdzenia przypadku koronawirusa, a z własnej woli. Personel Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Żorach zdecydował, że zamknie się razem ze swoimi podopiecznymi w placówce na dwa tygodnie. Razem z nimi dyrektor DPS Marzena Dziedzic.

 

 

Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

Teraz Miejski Dom Pomocy Społecznej pracuje w trybie zamkniętym, co oznacza, że nikt nie wchodzi, ani nie wychodzi z tej placówki. Pracownicy przebywają tam przez dwa tygodnie, po czym wchodzi kolejna zmiana, tak by rozpocząć następny – już tygodniowy dyżur. Przed wejściem wszyscy pracownicy są poddawani testom na obecność koronawirusa, by minimalizować ryzyko.

Pracownicy zdecydowali się na taki tryb pracy, po to by chronić naszych mieszkańców, którzy wymagają stałej opieki, bo są osobami niesamodzielnymi i przewlekle chorymi. Zdecydowali się zamieszkać z podopiecznymi, bo zdają sobie sprawę, jak niebezpieczne w skutkach byłoby zarażenie wirusem, a ich los nie jest im obojętny – mówi Marzena Dziedzic, dyrektor MDPS w Żorach. – Nie jest to łatwa praca, jednak nasi pracownicy są pełni empatii i zaangażowania – naprawdę niezwykli. Nikogo nie musiałam prosić ani namawiać. Jestem bardzo dumna z moich pracowników i cieszę się, że mogę z nimi pracować. Jestem bardzo wdzięczna za ich postawę  dodaje.

W wyjątkowym trybie pracują nie tylko opiekunowie medyczni. Warto wspomnieć także o pracownikach kuchni, którzy choć nie mają kontaktu z mieszkańcami MDPS, to także zamknęli się na dłuższy czas w placówce – pracują po 12 godzin dziennie przez dwa tygodnie, a po tym czasie wchodzi druga zmiana. Wszystko po to, by zminimalizować częstotliwość zmian, a tym samym ryzyko zakażenia.

Obecnie w Miejskim Domu Pomocy Społecznej przebywa 25 podopiecznych, a na terenie placówki nie odnotowano jeszcze żadnego przypadku koronawirusa.

Źródło i foto: UM w Żorach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Transport od Dominiki Kulczyk dotarł! Tony sprzętu trafi do szpitali! [WIDEO]

Sondaż Kantar: Zaskakujący wynik Andrzeja Dudy! [WYBORY 2020]

Poczta Polska żąda od miast danych mieszkańców! Prezydenci: Nic nie wyślemy! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Personel DPS’u zamknął się z podopiecznymi na dwa tygodnie. Żeby chronić zdrowie”

  1. Pracownicy DPS też mają swoje rodziny i to nie jest humanitarne. Chronicie mieszkańców, ale czyim kosztem? Nie potraficie pomóc inaczej tylko zamykając pracowników na dwa tygodnie, a praca w DPS nie polega na głaskaniu starszych ludzi, to jest ciężka praca. A bierzecie odpowiedzialność jak się stanie coś pracownikom? To jest karygodne. Kto to wytrzyma i ile? Robicie obozy pracy!!!! Wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close