KrajRegion

Burze z gradem w woj.śląskim! IMGW wydał OSTRZEŻENIE METEO

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące wystąpienia burz z gradem. 

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

 

Wydane zostało ostrzeżenie meteorologiczne przed nadchodzącymi upałami na obszarze województwa śląskiego. Wysokie temperatury będą utrzymywały się od godz. 13:00 13 czerwca do godz. 20:00 16 czerwca. Termometry w ciągu dnia wskazywać będą nawet do 34°C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 17°C do 19°C.

Oprócz wysokiej temperatury, w województwie śląskim prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami wystąpić może także grad.

Przypominamy, że tak wysokie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, kobiet w ciąży, osób chorych na cukrzycę, nadciśnienie lub mających problemy z sercem, a także dla zwierząt. Pamiętajmy więc o odpowiedniej ochronie przed słońcem i stałym nawadnianiu organizmu.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close