AlarmRegionWiadomość dnia

Bytom: 91-latek z koronawirusem! Dom Pomocy Społecznej objęty kwarantanną

Kolejny przypadek koronawirusa w Bytomiu. Wykryto go u 91-latka, podopiecznego DPS Kombatant. Cały Dom Pomocy Społecznej objęto kwarantanną.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Potwierdzenie zakażenia koronawirusem u jednego z podopiecznych DPS „Kombatant” jest przyczyną objęcia całego personelu i pensjonariuszy ośrodka kwarantanną. Decyzję taką podjął Sanepid.

DPS „Kombatant” został objęty w całości kwarantanną po tym, jak potwierdzono wynik dodatni u jednego z podopiecznych ośrodka. Warto podkreślić, że mężczyzna, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem znajduje się w szpitalu w Tychach na oddziale zakaźnym.

Decyzję o objęciu DPS-u kwarantanną podjęła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu, która sprawuje nadzór nad placówką. Warto podkreślić, że zarówno personel, jak również pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej są obecnie zdrowi oraz znajdują się pod opieką medyczną. Ośrodek jest również w pełni zabezpieczony na okres kwarantanny.

W sumie kwarantanną zostało objętych 126 podopiecznych ośrodka oraz 23 pracowników Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu – Miechowicach.

 

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: DPS Kombatant

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

5 NOWYCH OFIAR ŚMIERTELNYCH KORONAWIRUSA! Także na Śląsku!

Terminy ślubów cywilnych odwołane przez koronawirus. Miasto: „Nie przekładajcie ich na kwiecień!”

BUNT prezydentów Śląska i Zagłębia! „Nie jesteśmy w stanie bezpiecznie przeprowadzić wyborów 10 maja!”

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close