Region

Bytom: Budowa nowej hali lodowiska. Najnowsze informacje z placu budowy

Montaż płyt warstwowych po wschodniej i zachodniej stronie hali lodowiska, prace żelbetowe po obydwu stronach trybun, roboty ciesielskie po północnej stronie stropodachu, a także montaż instalacji elektrycznej i sanitarnej w obiekcie. To główne prace, jakie obecnie są wykonywane w nowej hali lodowiska.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Intensywne prace realizowane są nie tylko w głównym obiekcie hali lodowiska, ale również wokół niego. Wykonawca zakończył prace związane ze stabilizację gruntu oraz tzw. podsypką /warstwa wyrównawcza z drobnego kruszywa/, jak również ułożone zostały już krawężniki. Wszystkie te prace realizowane są w związku z nowym układem drogowym wokół hali lodowiska. Warto także dodać, że zakończyły się prace związane z montażem instalacji elektrycznej i sanitarnej w budynku administracyjnym, który zostanie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość.

Przypomnijmy, że nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Będzie miała 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto w obiekcie będzie znajdować się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz pomieszczenia, które można wykorzystać na saunę czy siłownię. Obiekt będzie spełniał również wymogi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie związane z transmisją meczów hokejowych dzięki usytuowaniu stanowisk kamer i komentatorów telewizyjnych oraz pomieszczeń dla spikerów i dziennikarzy prasowych.

Hala przy Pułaskiego będzie spełniała także wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali, zaplanowano również lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa.

Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

źr. UM Bytom
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close