RegionWiadomość dniaZdrowie

Koronawirus: 33 zakażenia na weselu w powiecie pszczyńskim!

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. 183 przypadki dotyczą województwa śląskiego. Wśród nich 33 przypadki zachorowań po weselu. Sporo przypadków odnotowano także w powiecie wodzisławskim, bo aż 30. Sporo jest też w Rudzie Śląskiej – 21.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

15 zachorowań stwierdzono w Zabrzu, 14 w powiecie rybnickim, 11 raciborskim, 10 przypadków w Bytomiu, 9 w powiecie pszczyńskim oraz 8 w cieszyńskim. Zachorowało również 7 mieszkańców Katowic.

Połowa przypadków dotyczy badań przesiewowych w kopalni Bielszowice, które trwają od poniedziałku. Znamy wyniki z wczorajszych testów: na 444 przebadanych próbek 38 jest dodatnich. Jeśli chodzi o PG Silesia, to na 300 przetestowanych próbek 35 okazało się być zakażonych. Dzisiaj badanych jest kolejne blisko 700 pracowników bielszowickiego zakładu górniczego. W piątek z kolei, decyzją wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, testowanych będzie następna grupa 300 pracowników kopalni Chwałowice. Jeszcze dziś ma zapaść decyzja co do dalszych działań w PG Silesia.

Do 33 wzrosła liczba zakażonych gości wesela w powiecie pszczyńskim. W tym samym rejonie również tyski sanepid w wywiadzie epidemiologicznym rozpracowuje kolejną zabawę weselną z udziałem 139 biesiadników, w tym między innymi z Niemiec i Czech. Z objawami zakażenia do sanepidu zgłosiło się już 3 gości, a pozostali obejmowani są kwarantanną.

 

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
Rząd rakiem wycofał się z planu naprawczego PGG. Likwidacji kopalń na razie nie będzie [WIDEO]
Bielszowice: Badania kolejnych 500 górników na testach na koronawirus w cieniu groźby likwidacji kopalni [WIDEO]
GKS Katowice zostaje w 2 lidze. Baraż ze Stalą Rzeszów przegrany w kiepskim stylu i w szalejącej burzy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close