Region

Bytom: Maturzyści poznali wyniki egzaminów. Jak wypadły?

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała wyniki tegorocznych matur. W Bytomiu do tegorocznej matury przystąpiło 994 uczniów, z czego 70,42%, czyli 700 uczniów otrzymało świadectwo dojrzałości. Najlepiej wypadli maturzyści z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina, bowiem maturę zdali wszyscy przystępujący do egzaminów.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Warto dodać, że Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie w swoim raporcie zaprezentowała również podział na licea ogólnokształcące oraz technika. I tak w bytomskich liceach do matury przystąpiło 564 uczniów, z czego pozytywnie zdało egzaminy 432, czyli 76,60%. Z kolei w technikach do egzaminów przystąpiło 430 uczniów, a zdało maturę 62,33%, czyli 268 uczniów.

W Bytomiu 994 uczniów zdawało maturę w 23 szkołach ponadpodstawowych, z czego najlepiej egzaminy maturalne zdali uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina, gdzie wszyscy przystępujący do matury uczniowie /25 osób/ otrzymało świadectwo dojrzałości. Na drugim miejscu uplasowało się IV Liceum Ogólnokształcące, gdzie zdało 97,6% uczniów oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia, gdzie zdało 95,7% uczniów.

Wśród techników najlepiej wypadli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Szombierkach, gdzie egzamin maturalny zdało 85,10% uczniów.

Warto dodać, że maturzyści zdecydowanie lepiej radzili sobie na egzaminach maturalnych z językiem polskim niż z matematyką. Język polski zdało aż 94,37% uczniów, zaś matematykę 73,44%. Wśród języków obcych najchętniej wybierany było oczywiście język angielski, ale maturzyści wybierali również język hiszpański i niemiecki.

 

źr. UM Bytom

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close